Aldridge: Dodatkowy bodziec na United

Nadchodzący mecz z Manchesterem będzie jednym z najważniejszych na przestrzeni ostatnich lat. Dwa największe kluby w Anglii stoczą batalię w walce o awans do Ligi Mistrzów. Obie drużyny desperacko pragną zagrać w przyszłym roku w tych rozgrywkach. Prawda jest taka, że kluby biorące udział w Lidze Mistrzów przyciągają najlepszych zawodników. Manchester United w tym roku nie grał w Europie, ale posiadają mnóstwo gotówki do wydania.

Stanowi to kolejny powód, żeby zatrzymać naszych rywali i wyrwać im miejsce w tabeli. To nie jest klub piłkarski, lecz firma, w której liczą się tylko pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. Nagły wzrost pozycji Chelsea i Manchesteru City jeszcze bardziej utrudnił walkę o pierwszą czwórkę.

Najśmieszniejsze jest to, że podczas ostatniej potyczki w grudniu zakończonej 3:0 dla United, graliśmy lepiej i gdyby David De Gea grał u nas, trzy punkty byłyby na naszym koncie.

Rozegrał wtedy świetne zawody. W moich oczach jest Piłkarzem Roku, zapewnił im około 15 punktów. Paradoksalnie daje to naszym chłopcom zastrzyk pewności siebie, ponieważ wiedzą, że zasługiwali na kilka bramek. W zeszłym sezonie wygraliśmy 3:0, a w tym przegraliśmy w takim samym stosunku bramek, prezentując jednocześnie lepszy futbol. Nasi piłkarze na pewno pamiętają i czują, że zasługiwali na więcej.

Jako piłkarz uwielbiałem brać rewanż na swoim stadionie. Używałem przykrych wspomnień dotyczących porażki jako dodatkowy bodziec do motywacji. Uważam, że niedzielny pojedynek będzie wyrównany. Nie padnie wiele goli. Obie ekipy grają nieźle w obronie i z pewnością nikt nie będzie chciał popełnić głupich błędów. Brendan Rodgers powinien nakierować swoich zawodników tylko i wyłącznie na kolejny mecz, ale trzeba przyznać, że zniżka formy Manchesteru City daje nam możliwość rozpoczęcia pościgu i walki o drugą lokatę.

Chelsea również zgubiła tempo, ale wypracowali sobie zbyt dużą przewagę.

Autor: John Aldridge Dodano: 19.03.2015

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u