Molby: Ujawnić słabości

Jeżeli chcemy wygrać niedzielny pojedynek to musimy zagrać szybko i zdecydowanie. Obserwując United można dostrzec wiele słabości. Widać, że nie radzą sobie kiedy przeciwnik naciska na nich i prezentuje intensywny futbol. Widziałem wiele spotkań Manchesteru w tym sezonie i jestem zdumiony ich aktualną pozycją w lidze. Nie jestem w stanie opisać jak dokonali tej sztuki.

Biorąc pod uwagę talent w ich składzie, forma była raczej mizerna. Dzięki temu, że posiadają wyśmienitego bramkarza i dosyć szczelną defensywę, zdołali wyrwać oponentom sporo punktów. To cud, że okupują miejsce w pierwszej czwórce. Prezentowane występy nie są godne czwartego miejsca. Nie zaliczają się do topu ligi. Liverpool jest obecnie w lepszej dyspozycji. Aczkolwiek nie jestem tak pewny dobrego rezultatu tak jak byłem tydzień temu.

United w jakiś sposób odnaleźli szczyptę formy pokonują Tottenham. Louis Van Gaal schował dumę do kieszeni i wybrał bezpośredni futbol. Nie mam zastrzeżenie co do tego wyboru, ponieważ każdy chce wygrywać.

Marouane Fellaini daje kilka opcji w ustawieniu drużyny i stanowi zagrożenie pod bramką rywala. Powrót Michaela Carricka do środka pola, również wpłynął na postawę ekipy Diabłów. Nie jestem przekonany, czy Ander Herrera dostosował się do Premier League. Grając szybką piłkę jesteś w stanie wprawić jego i Blinda w zakłopotanie.

Linia pomocy Liverpoolu jest bardziej dynamiczna i dużo groźniejsza. Naszemu występowi ze Swansea brakowało energii. Obniżyliśmy standardy, ale na szczęście zainkasowaliśmy trzy punkty. Ciężko pracowaliśmy, żeby wykreować szansę na bramkę, lecz w niedzielę powinniśmy zobaczyć innych the Reds.

Nadchodzące spotkanie ma ogromne znaczenie, ale nie jestem tak mocno przekonani jak niektórzy o jego kluczowym wpływie na miejsce w pierwszej czwórce. Oba kluby mają trudny terminarz. Wygrana o niczym nie przesądzi, ale smakować będzie wyśmienicie.

Autor: Jan Molby Dodano: 20.03.2015

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u