Molby: Musimy sfrustrować Arsenal

Zawsze gra się do końca sezonu, ale jeżeli nie wygramy z Arsenalem wszystkie nasze marzenia o pierwszej czwórce prysną. Jeśli tak się stanie, zdecydowanie wpłynie to na drużynę, zejdzie z nas powietrze i prawdopodobnie skupimy się na Pucharze Anglii. Arsenal prezentuje bardzo wysoką formę. Zwłaszcza imponują na swoim stadionie.

Mówi się "typowy Arsenal", gubią punkty z czołówką, ale kumulują wystarczającą ilość przeciwko innym zespołom. Jeżeli lubisz typowo techniczny futbol, spotkanie Arsenalu z Liverpool powinno znaleźć się w twojej ramówce. Pierwsze 15 minut sporo nam powie. Dominacja gospodarzy będzie zwiastować długie popołudnie.

W zeszłym sezonie, w każdym meczu musieliśmy iść na całość, ale ostatnią rzeczą jaką chcesz zrobić z Kanonierami w tym okresie to otwarta gra. Musimy ich sfrustrować, nie pozwolić im grać piłką i zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie ma nic złego w upewnieniu się, że zostajemy w grze. Solidna defensywa będzie kluczowa.

Olivier Giroud strzelił ostatnio dla kadry i posiada fizyczne atrybuty, aby uprzykrzać życie naszej obronie. Santi Cazorla to wyśmienity piłkarz ze świetnym przeglądem pola, a od wyleczenia kontuzji Aaron Ramsey prezentuje wysoką formę.

Może fakt, że w sobotnie mecze o 13:45 słabo im idzie będzie dla nas pomocny!

Autor: Jan Molby Dodano: 03.04.2015

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u