Aldridge: Brak siły ognia nas osłabia

Możesz analizować naszą porażkę z Arsenalem do woli. Możesz przyglądać się schematom gry, formacji, zmianom, zawieszeniom i kontuzjom. Kiedy wszystko zostanie powiedziane, odpowiedź jest tylko jedna. Arsenal wygrał na Emirates dzięki wykończeniom akcji.

Brzmi to prosto i oczywiście, ale posiadają w swoim składzie piłkarzy, którzy potrafią zdobywać gole. Zawodników, którzy nie boją się podjąć ryzyka i uderzyć na bramkę. Właśnie ta różnica zaważyła. Olivier Giroud, Alexis Sanchez, Mesut Ozil, stwarzają zagrożenie pod bramką przeciwnika, kiedy nasza gra w ataku była namiastką skutecznej ofensywy. Niepokojącym faktem jest to, że nie jest to dla nas nowy problem. My po prostu nie mamy w swoim składzie seryjnych strzelców, zdobywców goli.

Wyłączając Daniela Sturridge'a, który w niedzielę pojawił się jako rezerwowy, kim innym dysponujemy? Ricki Lambert, Mario Balotelli i Fabio Borini nie mają względów u menedżera z różnych powodów. Zatem kto nam zostaje?

Nasi najlepsi strzelcy w lidze mają po sześć bramek. Sześć. Mamy kwiecień. W zeszłym sezonie ucztowaliśmy, w tym głodujemy. To wielki problem. Według mojej opinii, niedzielne spotkanie nigdy nie powinno skończyć się 4:1. Kluczową różnicą pomiędzy czołowymi zespołami, a tymi, które aspirują do tego miana jest posiadanie rasowych snajperów, piłkarzy z zimnym wykończeniem.

Przypuszczam, że wiele osób wskaże w tym przypadku na sytuacje Lazara Markovica przy stanie 0:0. Świetnie oddaje charakter problemu. Gdyby dobrze poprowadził akcję byłoby 1:0 i oglądalibyśmy zupełnie inne spotkanie. Jednak się pomylił i nagle stuprocentowa okazja nie kończy się nawet strzałem w światło bramki. Potraficie sobie wyobrazić, że Daniel Sturridge, Luis Suarez, Ian Rush czy Robbie Fowler marnują taką okazję? Nigdy w życiu!

Brak naturalnych snajperów, graczy, którzy chcą zdobyć gola w każdym meczu, w którym występują kosztował nas sezon. Mam tylko nadzieję, że przez ostatnie tygodnie znowu nie odbije się to nam czkawką. Zaczynając od Blackburn.

Autor: John Aldridge Dodano: 07.04.2015

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u