Molby: Stevie musi zagrać

W niedzielnym pojedynku na Wembley Steven Gerrard musi wyjść w pierwszym składzie. Wiem, że w ostatnim czasie Gerrard nie grał z powodu kontuzji i zawieszenia, ale ekipa Brendana Rodgersa potrzebuje człowieka z doświadczeniem w wielkich meczach. Jestem w stanie zrozumieć dlaczego w meczu z Manchesterem United nie wskoczył od razu do pierwszej jedenastki. Liverpool był w niezłej formie i pewność siebie była wysoka.

Obecnie tak nie jest. Po dwóch kiepskich porażkach, prześliznęliśmy się z Blackburn, a z Newcastle byliśmy nie przekonujący. Gdy przyglądam się zespołowi widzę, że potrzebują pomocy. Doświadczenie Stevena Gerrarda oraz Martina Skrtela będzie kluczowe. Argument, że kapitan od dawna nie był w akcji mnie nie przekonuje. Nie będzie miał tych samych zadań co 10 lat temu.

Chciałbym zobaczyć Liverpool w formacji 3-4-2-1 z Martinem Skrtelem, Emre Canem i Dejanem Lovrenem. Na bokach umieściłbym Glena Johnsona i Alberto Moreno. Wielka szkoda, że Jordon Ibe nie będzie mógł wystąpić. Ustawiłbym Lucasa Leive i Jordana Hendersona przed obroną, żeby zapewniali odpowiednie zabezpieczenie i starali się temperować zapędy Fabiana Delpha. Zdrowie Daniela Sturridge'a to wielka niewiadoma, dlatego pokusiłbym się o wystawienie Gerrarda i Coutinho za plecami Raheema Sterlinga.

Bez względu na to co myślicie o Timie Sherwoodzie, nie można odmówić mu wpływu na formę Aston Villi. Zdjął z nich kajdany i prezentują się dużo lepiej. Przy każdej okazji licznie atakują i cechują się sporą energią. Największym osiągnięciem Sherwooda jest odblokowanie napastników. Na początku sezonu Christian Benteke opuścił sporo spotkań z powodu kontuzji i po powrocie jego forma była mizerna. Teraz wygląda na zmotywowanego i zaczął znowu seryjnie strzelać.

Sześć tygodni temu nie przejmowałbym się z półfinału z Aston Villą, lecz teraz stanowią poważne zagrożenie. Presja jest po naszej stronie i uważam, że trzeba będzie strzelić dwie lub trzy bramki, aby awansować do finału.

Autor: Jan Molby Dodano: 17.04.2015

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u