Molby: Trzeba sprzedać Sterlinga

Jest młodym zawodnikiem z ważnym kontraktem jeszcze przez dwa lata. Każdy chce zakończyć tę sprawę i iść naprzód. Z pewnością agent Sterlinga zdaje sobie sprawę, że komentarze Jamiego Carraghera wynikały bardziej z bycia kibicem i byłym zawodnikiem Liverpoolu niż ze statusu eksperta - wypowiadał się z głębi serca tak jak większość Czerwonych.

Większość kibiców nie rozumie toczącej się sprawy. Wydaje się, że Raheem chce zaspokoić swoje ambicje, ale jakiekolwiek masz cele w życiu to zdecydowana ich większość dotyczy pieniędzy. Wygląda na to, że przemyślał sprawę i postanowił, że jego przyszłość nie leży na Anfield. Kim jesteśmy, żeby mu doradzać? To jego decyzja i nie sądzę, abyśmy mogli jakoś ją zmienić. Niektórzy mówią, że sytuacja jest podobna do tej z Luisem Suarezem, ale osobiście uważam, że to dwie różne sprawy.

Suarez miał już renomę gracza światowej klasy i kiedy nie pozwolono na jego transfer został na kolejne 12 miesięcy i potwierdził swoją klasę.

Sterling nie jest na tym samym etapie kariery, więc Liverpool powinien zacisnąć zęby i go sprzedać. Poważna decyzja bo nie chcemy być klubem, który pozbywa się swoich najlepszych zawodników, ale jednocześnie powinniśmy obstawiać przy swojej ofercie kontraktu. Wiedzieliśmy, że Suarez nie będzie dąsać się, ale nawet jeśli Sterling ma jeszcze kontrakt ważny przez dwa lata to klub nic nie zyska z tego, że zostanie skoro chce odejść.

W wywiadzie telewizyjnym powiedział, że skorzystał z rady swojego agenta, a jego decyzja nie jest umotywowana pieniędzmi. Pomimo tego, że ma tylko 20 lat to potrafi myśleć za siebie i podejmować wybory, które zaważą o jego życiu. Może uważa, że klubowi brakuje ambicji?

Sprawa jest niefortunna i z pewnością jeszcze dużo na ten temat usłyszymy.

Autor: Jan Molby Dodano: 22.05.2015

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u