Molby: Najważniejsze lato w historii

Wiem, że brzmi to dramatycznie, ale Liverpool ma przed sobą jedno z najważniejszych okienek w historii. Istnieje realna szansa, że wypadniemy z obiegu na najbliższe lata, jeżeli znowu nie wykorzystamy dobrze tego okresu. W kwestii zdobywania trofeów klub spadł z grzędy już wiele lat temu, ale zawsze byliśmy w grupie klubów, które były zaraz za plecami. Dopóki nie wyplenimy słabości z naszego składu czeka nas trudny okres.

Upokarzająca porażka ze Stoke pokazała, że brakuje nam jakości i wielkich piłkarzy. Byłem w pełni przekonany, że Liverpool przegra ten mecz. Zakładałem, że nie poradzimy sobie z fizycznością rywali, ale nigdy nie sądziłem, że zakończy się 6:1. Chodzi o coś więcej niż tylko brak umiejętności. Nie mamy charakteru, osobowości i siły. Zarówno mentalnej jak fizycznej.

Liverpool miał po raz kolejny bardzo rozczarowujący sezon. Prawda jest taka, że nie zasługiwaliśmy na wyższe miejsce niż szóste. Wystarczy spojrzeć na nasze występy na przestrzeni ostatnich 9 miesięcy. Nie możemy narzekać. Wiadomo było, że życie bez Luisa Suareza będzie ciężkie, ale po takich zakupach spodziewaliśmy się czegoś więcej. Jest zbyt wcześnie, żeby ocenić niektóre nowe nabytki, ale większość z nich nie odzwierciedla sum na nich wyłożonych.

Brendan Rodgers przyznał, że takie wyniki jak ze Stoke wystawiają go na ogromną presję. Był na celowniku już wcześniej nie zajmując miejsca gwarantującego udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Jednak jest różnica bycia pod presją, a widma zwolnienia. Na chwilę obecną menedżer twierdzi, że ma wsparcie właścicieli. Musimy poczekać i zobaczymy czy po zanalizowaniu kampanii nadal tak będzie.

Autor: Jan Molby Dodano: 29.05.2015

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u