Molby: Lucas powinien zostać

Mam nadzieję, że zostanie ponieważ będzie miał swoją rolę do odegrania w sezonie. Ważne jest, aby posiadać w składzie zawodnika gotowego do gry na tej pozycji, w dodatku zgranego z zespołem. On przekłada swoje dobro nad dobro klubu.

Zawsze go lubiłem. Należą mu się słowa uznania za to jak radzi sobie z problemami. Wierzy w to, iż odniesie sukces w Liverpoolu co udowodnił już nie raz.

Przed kontuzją kolana w 2011 roku jego forma była imponująca. Nie sądzę, że do niej wróci i wkradnie się w łaski Rodgersa ale moim zdaniem wciąż ma dużo do zaoferowania. Ma duże doświadczenie na tle pozostałych nowych piłkarzy i jest szanowany w szatni.

Przyjdą mecze, w których Rodgers będzie potrzebował Lucasa. Nie widzę Emre Cana w roli typowej szóstki. Nie ma odpowiedniego nastawienia oraz dyscypliny, za to potrafi pociągnąć akcję do przodu.

Brak Lucasa był aż nadto widoczny w spotkaniu ze Stoke i tylko magia Coutinho dała Liverpoolowi zwycięstwo.

Obrona zagrała nieźle ale z drugiej strony, Stoke było nieporadne w ataku. Mam nadzieję, że Christian Benteke będzie grał nieco inaczej w meczach wyjazdowych. Na Birtannia Stadium był kompletnie odizolowany.

Czasami byliśmy zbyt bezpośredni co nie przyniosło efektu ponieważ brakowało pewności siebie. Widać jednak, że robimy progres.

Łatwiej jest zorganizować grę defensywną drużyny, niż dobrze zestawić formację pomocy, która przesuwa akcję do przodu.

Autor: Jan Molby Dodano: 14.08.2015

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u