Aldridge: Lucas powinien zagrać

Lucas jest jedynym prawdziwym defensywnym pomocnikiem w drużynie. Nasz środek pola musi być zwarty, jeżeli marzymy o dobrym wyniku z Kanonierami.

Christian Benteke na pewno cieszy się ze swojej bramki zdobytej w debiucie na Anfield. Również miałem to szczęście, że zdobyłem gola w swoim pierwszym domowym meczu. Presja od razu znika. Nie musi dźwigać tego ciężaru na swoich plecach. Wciąż pamiętam jak długo Peter Crouch czekał na pierwsze trafienia.

Ogółem Benteke rozegrał niezłe spotkanie, a z mojego punktu widzenia bardzo dobrze było zobaczyć jego siłę i moc. Doszedł do odchodzącej piłki i zdjął presję z naszych obrońców. Posłuchajcie uważnie, Barcelona to inna galaktyka. Każdy inny musi czasami pomęczyć się i wyszarpać zwycięstwo. Premier League to ciężka harówka.

Korzystając z Benteke musimy mieć graczy, którzy obok niego będą ciężko pracować, żeby rywal nie wyłączył go z gry. Ostatnimi laty zbyt często podawaliśmy sobie piłkę bez żadnych rezultatów. Chelsea wygrywała mistrzostwa mając w ataku Drogbę.

Nie chodzi o długą piłkę, ale dalekie podanie. Liverpool zawsze będzie starać się grać po ziemi - nie sugeruję, żeby to zmienić - ale będą takie momenty, w których trzeba będzie zagrać w inny sposób. Sprawiało mi radość, gdy widziałem jak dobrze przyjmuje piłkę klatką i włącza innych zawodników do gry.

Oczywiście trafieniu Benteke towarzyszyły spore kontrowersje. Dla mnie taka interpretacja to żart. Dzięki temu mógłbym zdobyć w swojej karierze o 100 goli więcej! Koniec końców, bramka została uznana, ale Coutinho był bardzo naiwny, jeżeli sądził, że dojdzie do piłki. Powinien uciekać z tamtej strefy. Mieliśmy sporo szczęścia. Tym razem nam się upiekło.

Autor: John Aldridge Dodano: 20.08.2015

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u