Mølby: Widać doświadczenie Kloppa

Legenda Liverpoolu Jan Mølby uważa, iż doświadczenie niemieckiego szkoleniowca w wielkich meczach, zaczyna procentować i jest coraz bardziej dostrzegalne.

Jestem przekonany, że doświadczenie Jürgena Kloppa w wielkich meczach zaczyna oddziaływać na Liverpool. Przeciwko Stoke w półfinale Pucharu Ligi zagraliśmy najlepszy futbol od kilku tygodni. To nie przypadek, że dobry występ przyszedł na ważny mecz. Klopp wykorzystuje swoje doświadczenie, żeby przekazać piłkarzom jak ważne jest takie spotkanie.

Od pierwszego gwizdka rozpoczęliśmy mocno i z impetem. Co raz częściej, gdy gramy dobrze nie liczą się nazwiska na koszulkach, lecz system. Straciliśmy Coutinho, ale nie wpłynęło to na naszą grę. Kiedy jesteśmy w gazie, liczy się tylko kolektyw. Wygrana i zachowanie czystego konta na wyjeździe jest wszystkim o co można prosić, ale wciąż jest mnóstwo rzeczy do zrobienia.

Dwumecz nie jest rozstrzygnięty. Zabrakło nam jakości, aby wykończyć naszych przeciwników. Na Anfield Stoke zagra o wiele lepiej i czeka nas trudne spotkanie. Wspominałem wcześniej, że półfinał będzie wyrównany do ostatniego gwizdka drugiej potyczki i nie zmieniłem zdania.

Nie jestem zaskoczony, że Joe Allen rozegrał dobre spotkanie. Jest energicznym zawodnikiem, który biega po całym boisku. Brakuje mu jednak jakości pod bramką rywala. Uważam, że nie można skreślać jego przyszłości pod wodzą Kloppa. Lucasowi za występ na środku obrony, również należy się pochwała. Wiemy na co go stać, gdy jest w formie.

Obie drużyny mają przed sobą wiele pracy, ale liczę na finał ekip z Merseyside! W latach 80 mieliśmy trzy takie finały, więc byłoby fantastycznie dopisać kolejny do historii. Zestawiając mecz z Pucharu Ligi to z West Hamem zagraliśmy naprawdę bardzo słabo. Jeżeli chcemy coś osiągnąć musimy grać częściej tak jak ze Stoke. Jesteśmy niedorzecznie niekonsekwentni.

Komentarze Sounessa w kierunku Kloppa i kontuzji piłkarzy the Reds mocno mnie rozczarowały. Graeme jest bardzo inteligentnym człowiekiem i wypowiadał się o drugim bardzo inteligentnym człowieku. Wierzę Niemcowi, gdy mówi, że pomiędzy meczami Liverpool zbyt często nie trenuje, tylko odpoczywa. Jest medycznie udowodnione, że kontuzje zależą od zmęczenia materiału. Jeżeli nie masz odpowiednio dużo czasu na regeneracje to istnieje podwyższone ryzyko odniesienia urazu.

Klopp powiedział, że nie wymyślił nowego stylu. Są zmęczeni przez wymagania współczesnej piłki.

Widziałem bramki z meczu Legend Liverpoolu rozgrywanego w Australii i byłem absolutnie zachwycony, gdy ujrzałem na liście strzelców Aldo i Rushiego. Dobrze wiedzieć, że ta dwójka wciąż ma to coś! Wyglądało na to, że w Sydney ludzie byli świadkami niesamowitego wydarzenia. Na stadionie było około 40 tysięcy kibiców.

Liverpool nadal przyciąga tłumy i fajnie było zobaczyć imponujące zwycięstwo 4:0. Jeżeli chodzi o mnie to nie jestem oficjalnie na emeryturze. Steven Gerrard zagrał dla Legend na środku pomocy. Zagrał na mojej pozycji, tak samo jak w końcu zabrał moją starą pozycję w Liverpoolu!

Autor: Jan Mølby Dodano: 09.01.2016

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u