Aldridge: Zabrakło napastnika

W swojej najnowszej kolumnie John Aldridge wraca myślami do niedzielnego starcia z Manchesterem United. Popularny Aldo zaznacza, że ze zdrowym i grającym Danielem Sturridge'em Liverpool miałby 10 punktów więcej na koncie.

Z Manchesterem United nie zagraliśmy słabo. Po prostu zabrakło łowcy bramek. Potrzeba Rogera Hunta, Kevina Keegena, Kennego Dalglisha, Robbiego Fowlera, Michaela Owena, Luisa Suarez. Każdy z wymienionych zawodników w niedzielę zapewniłby nam wygraną. Najgorsze jest to, że byli w naszym zasięgu.

Niektóre drużyny Czerwonych Diabłów przyjeżdżające na Anfield były naprawdę wyjątkowe. Wygrana w słabym meczu to dobry znak. Ich menedżer myśli, że biorą udział w wyścigu po tytuł, ale nie podzielam jego entuzjazmu. Liverpool dobrze się bronił. Tylko raz opuściliśmy gardę, niestety przy golu dla przeciwnika.

Sytuacja z napastnikami wciąż kręci się wokół Daniela Sturridge'a. Co zrobi z tym menedżer? Dla Liverpoolu to kiepska sprawa. Styl gry Kloppa nie odpowiada Christianowi Benteke, gdy ten jest na boisku. Jednak należy coś z tym zrobić. Strzeliliśmy tylko 25 bramek w 22 meczach.

Rok temu Brendan Rodgers grał Sterlingiem w ataku, w obronie postawił na trójkę obrońców. Zanotowaliśmy wtedy lekki progres.

Roberto Firmino nie jest naturalnym przywódcą swojej formacji, ale ostatnio prezentuje się z dobrej strony. Jest raczej zdobywcą pięknych goli, aniżeli seryjnym łowcą bramek. Zaczyna się zadomawiać, pokazuje swoją technikę musi teraz zadbać o regularność. Nie może jednak guzdrać się tak z piłką przy nodze. Cztery razy piłkarze United dopadali do niego, gdy myślał, że już się ich pozbył.

Gdyby grał Daniel Sturridge to mielibyśmy o 10 punktów więcej, a nasz cel byłby bliżej. Oto prawdziwa cena za topowego napastnika. Dlatego płaci się 30, 40, 50 milionów za ich usługi. Widzieliśmy przeciwko Southampton w jaki sposób trafia do siatki.

Nawet nie wiemy jak idzie mu jego reżim treningowy. Czy znowu doznał kontuzji? Rozumiem, że Liverpool chce jak najmocniej pilnować co się dzieje, ale fani chcą wiedzieć co się dzieje. Zbaczając z tematu, uważam, że Lucas był znakomity przeciwko Diabłom i nie można przejść obojętnie obok występu Kolo Toure.

Kilku piłkarzy rozegrało naprawdę niezłe zawody. Znalazłoby się około czterech, którzy zasługiwali na ocenę 7/10. Ale zabrakło tego, aby ktoś się wybił i wygrał ci mecz.

Kto byłby w stanie poprawić sytuację, a Liverpool mógłby go kupić? Kto jest na rynku i za jaką cenę? Potrzeba nam kogoś jak Adebayor sprzed kilku kilku lat. Nie zazdroszczę menedżerowi tych dylematów.

Jeżeli jego ciało pozwoli to chciałbym zobaczyć w wyjściowym składzie przeciwko Exeter, Daniela Sturridge'a. Oczywiście wcześniej zagrali młodzi, którzy dobrze sobie poradzili. Czwarte miejsce w lidze coraz bardziej się oddala, więc tym razem bym tak nie ryzykował. Puchar Anglii może stać się dla nas bardzo ważny w tym sezonie.

Klopp nie może podejmować zbyt dużego ryzyka. Lepiej wystawić trzech, czterech młodzików zamiast sześciu czy siedmiu. Wciąż kilku piłkarzy potrzebuje minut na boisku. Benteke mógłby znowu zagrać, tak samo jak Connor Randall i Brad Smith. Postawiłbym też na Stevena Caulkera, ale niestety nie może zagrać w tym meczu.

Milner będzie dostępny na spotkanie, również Allen. Ibe też powinien znajdować się w składzie meczowym. Paru chłopaków potrzebuje minut, zagramy u siebie, więc powinniśmy wystawić mocną drużynę. Powinniśmy wymieszać młodość z doświadczeniem.

Simon Mignolet podpisał nowy kontrakt i związał się z Liverpoolem na następne pięć lat. Świetnie gra na linii i ciężko pracuje, żeby poprawić inne aspekty swojego rzemiosła. Jednakże nie sądzę, aby latem Klopp powstrzymał się przed ściągnięciem nowego bramkarza, który powalczy o bluzę z numerem jeden.

Gdy kupowaliśmy Adama Bogdana to myślałem, że przysłuży się klubowi. Jednak jego występ z Watford pozostawiał wiele do życzenia. Menedżer prawdopodobnie postara się o konkurencje dla Simona Mignoleta. Ostatecznie Danny Ward może pełnić tę funkcję, jednak jest wciąż młodym piłkarzem na ten szczebel rozgrywek. Na wypożyczeniu w Aberdeen spisywał się wyśmienicie, więc jest świetnym prospektem na przyszłość.

Nowa umowa dla belgijskiego bramkarza pokazuje zaufanie jakim obdarzył go Klopp. Simon był chyba w drugiej połowie zeszłego sezonu, jednym z naszych najlepszych zawodników.

Autor: John Aldridge Dodano: 19.01.2016

Copyright © by LFC.pl 2004-18, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON

stat4u