Alex Oxlade-Chamberlain

  • Numer: 15
  • Pozycja: pomocnik
  • Narodowość: angielska
  • Data urodzenia: 15.08.1993
  • Miejsce urodzenia: Portsmouth, Anglia
  • Data debiutu: 09.09.2017
  • Inne kluby: Southampton, Arsenal

Urodzony w Portsmouth pomocnik jest wychowankiem słynnej akademii Southampton, do której dołączył w wieku siedmiu lat.

Zawodnik błyskawicznie przechodził przez kolejne szczeble akademii, a debiut w pierwszej drużynie Świętych zaliczył w marcu 2010 roku, mając zaledwie 16 lat. W następnym sezonie był już podstawowym zawodnikiem ekipy, która wywalczyła awans do Championship.

Po tym sezonie, w którym jako 17-latek strzelił 9 bramek w 34 występach i znalazł się w drużynie sezonu League One stało się jasne, że Oxlade-Chamberlain jest stworzony do gry wyżej, niż w drugiej lidze angielskiej.

Zgłosił się po niego Arsenal, transfer doszedł do skutku w sierpniu 2011 roku, a zawodnik w pierwszym sezonie w barwach nowego klubu zaliczył 26 występów.

Alex został też zauważony przez selekcjonera reprezentacji Anglii, Roya Hodgsona, który powołał 18-latka do kadry na Euro 2012.

Tuż przed tym turniejem Oxlade-Chamberlain zaliczył swój debiut w reprezentacji w meczu przeciwko Norwegii. Był to niesamowicie ważny krok w jego karierze, w której zaledwie 26 miesięcy dzieliło jego debiut w seniorskiej piłce od pierwszego występu w kadrze narodowej.

W koszulce Arsenalu rozegrał 198 spotkań, w których strzelił 20 bramek, a jego ostatnim występem w barwach klubu z Londynu był mecz z Liverpoolem.

Oxlade-Chamberlain ze względu na swoją uniwersalność stał się cennym dodatkiem do składu Jürgena Kloppa i mógł wspomóc The Reds w walce we wszystkich rozgrywkach.

Szybko zaklimatyzował się na Anfield strzelając niezapomniane gole drużynie Manchesteru City, zarówno w Premier League jak i Lidze Mistrzów.

Niestety, koniec sezonu został brutalnie przerwany przez zerwanie więzadeł krzyżowych, kontuzji, której nabawił się na Anfield w starciu z AS Roma w półfinale Ligi Mistrzów.

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON