Co się dzieje z Gerrardem?

Kuyt, Babel, Lucas - jak ci piłkarze zawodzą to nie ma zdziwienia, bo zdarzają im się słabsze okresy. Jednak Gerrard zawsze był podporą tej drużyny. Nigdy wcześniej nie był tak długo bez formy. Chyba nigdy nie był nawet w tak słabej formie! Wszystkie jego atuty czyniące go najbardziej kompletnym pomocnikiem i kapitanem świata zniknęły. Brak szybkości, siły, energii, precyzji, potężnych strzałów a do tego słabe zaangażowanie, mało walki i brak wpływu na postawę kolegów- to niestety dzisiejszy Gerrard.

Odszedł Alonso. To miał być największy cios dla Liverpoolu, ale to jednak słabość kapitana najmocniej wpływa na obecną fatalną sytuację. Nigdy bym nie pomyślał, że on może tak rozczarowywać. Co może być przyczyną tego stanu? Przede wszystkim nadmierna eksploatacja. Gra ciągle, całe mecze i to bez względu na kondycję czy formę. Dodatkowo tak samo jest w reprezentacji. I tak ciągle od lat. Benitez kilka lat temu dbał lepiej o jego zdrowie. Teraz nie czeka nawet jak wróci do pełnej dyspozycji po kontuzji. To błąd. Ponadto nie wykorzystuje okazji do dania mu odpoczynku, jaką są występy w Lidze Europejskiej. Zrozumiałbym, jeśli nie byłoby kompletnie nikogo do zastąpienia go, ale przecież wydaliśmy wielkie miliony za Aquilaniego, którego teraz oszczędzamy na wakacyjne sparingi. Czemu!?

Z psychologicznego punktu widzenia rozczarowanie jest ogromne. Wyobrażenie o idealnym kapitanie prysło. Bójka w barze i symulowanie to duże skazy na jego opinii, ale to nie powinno wpływać mocno na zespół. Zatrważająca jest jego zniechęcona postawa i brak walki oraz to, że nie potrafi natchnąć kolegów na boisku. Uwielbiałem go za to, że nigdy nie odpuszczał, nie poddawał się i nie było dla niego straconych piłek. Teraz widzę to, ale u Reiny czy Mascherano. Gdzie jest ten lider, którego podniesione ręce po pierwszej bramce w Stambule były najbardziej inspirującym momentem w obecnym futbolu? Czy jesteśmy świadkami gaśnięcia legendy zaskakująco wcześnie?

Autor: Hulus Dodano: 14.03.2010

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON