Ostatnia szansa rezerwowych

Już w następny czwartek czeka nas interesujące spotkanie z Napoli, które może być świetną okazją dla wykazania się piłkarzom spoza podstawowej jedenastki Roya. Może też to być ich ostatnią szansą, gdyż zły wynik może nas zmusić do grania na pełnych obrotach, żeby zapewnić sobie awans w ostatnich spotkaniach Ligi Europy. Mimo niskiego priorytetu to wciąż ważne dla nas rozgrywki, które kończą się finałem w Dublinie, który jest nam równie niezbędny jak woda na pustyni.

Kelly, Spearing, Shelvey, Babel, Pacheco, Aurelio, Wilson, Jovanovic, Ngog, Poulsen- całkiem spora grupa piłkarzy, która ma szansę zagrać z Włochami, jeśli tylko Roy będzie kontynuował rotację w europejskich pucharach. Tym razem już nie będziemy się cieszyć jak szczęśliwie bezbramkowo zremisujemy a wszyscy oczekiwać będą zwycięstwa. Drużyna z Serie A jednak łatwym rywalem być nie może. Hamsik, Lavezzi, Cavani byliby mile widziany również w naszym składzie. Ciężki test to niesamowita okazja dla szczególnie młodych piłkarzy na rozwój. Shelvey już raz z nimi zabłysnął i tamtym występem zasłużył na kolejny.

Ze względu na duże różnice pomiędzy angielskim i włoskim futbolem w tempie gry może być łatwiej niektórym naszym rezerwowym zrobić dobre wrażenie. Ngog wspierany przez Jovanovica i Babela to całkiem realny atak. Torres, Maxi i Gerrard mogliby wtedy odpocząć przed potyczką z Chelsea. Musimy nareszcie udowodnić, że bez Gerrarda i Torresa wciąż jesteśmy silnym zespołem i piłkarze na co dzień niegrający są wartościowi. Nawet, jeśli niektórzy nie są w dalekosiężnych planach Roya to danie im okazji do zademonstrowania umiejętności może pomóc w znalezieniu im nowych pracodawców.

Po trzech spotkaniach jesteśmy liderem i to cieszy. Presja wyniku nie powinna więc nas paraliżować i powinniśmy szukać radości w naszej grze. Stać nas na sympatyczny dla oka futbol jak mamy bezpieczne prowadzenie i ważne jest, żeby taki spokój w rozegraniu osiągnąć już od pierwszej minuty. Potrzebny nam jest pewien luz, żeby nie tracić łatwo piłki pod nawet lekkim pressingiem. Musimy nad tym pracować nawet rezerwowym składem w Lidze Europy. Najwyższa pora, żeby nie tylko kilku kluczowych piłkarzy wykazywało się silną wolą zwyciężania. Jeżeli chcemy być na szczycie to każdy bez wyjątku powinien chcieć tylko wygrywać. Minimalizm jest nam całkowicie zbędny, szczególnie w tym trudnym, przejściowym okresie.

Autor: Hulus Dodano: 31.10.2010

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON