Ostatnia szansa Babela?

Znowu Nasz niesforny Holender znalazł się w centrum uwagi w ostatnich tygodniach. Okienko zamknięte, możliwości odejścia nie ma a o bilecik do RPA trzeba się mocno postarać, jeśli reprezentuje się kraj bogaty w skrzydłowych, więc jest skazany na Liverpool i musi być posłuszny Benitezowi, jeśli chce grać.

Wróćmy do początku problemu. Pierwszy rok ma obiecujący, wiele świetnych wejść z ławki i kilka ładnych bramek, poprzeczka idzie w górę. Przychodzi ważny okres przygotowawczy i … Ryanowi zamarzyły się Igrzyska Olimpijskie. Jest kilka ważnych turniejów, ale nikt nawet nie stawia turniej w piłce nożnej na IO obok ME czy MŚ. To była decyzja przeciwko Benitezowi. Jeśli przez swój pierwszy rok nie zauważył czym to grozi to Rafa mu to dobrze pokazał później.

Babel chyba za mocno uwierzył w swoje umiejętności, a tymczasem przyszedł Riera i momentalnie zajął jego pozycję. Brak gry, nieregularna forma i okresowo pojawiające się publicznie konflikty z Benitezem - to krótki opis jego kariery na Anfield. Teraz jednak osiągnął szczyt: jawnie, oficjalnie, publicznie uderzył w Rafę. Był styczeń, okienko otwarte, oferty leżały na stole. Patrząc na poprzednie działania Rafy w ciemno można było obstawiać jego odejście.

Tymczasem Hiszpan zablokował transfer i co najbardziej zaskakujące ostatnio go wspierał słowami: ” Rozmawialiśmy przed kilkoma dniami i on sam wie o tym, że jest dobrym zawodnikiem. Wszystko zależy od niego” . Pół godziny z Evertonem to dobry prognostyk. Wydaje się, że atmosfera jest już czysta między panami i teraz mogą się skupić wyłącznie na futbolu. Czas pokaże czy Ryan wykorzysta tą szansę, ale można przypuszczać, że ta jest już ostatnią. Warunki ma obecnie niezłe: wciąż kilka tygodni do powrotu Torresa, ciągle brakuje Yossiego. Co prawda są Maxi, Riera i Aurelio, ale dobra rywalizacja nie jest zła. Może to naiwne, ale trzeba ciągle w niego wierzyć. Jest wciąż młody, może się poprawiać, nie tylko sportowo.

Autor: Hulus Dodano: 07.02.2010

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON