Postacie » Pepe Reina

Pepe Reina jest szalonym facetem, jednym z najlepszych w swoich fachu na świecie, posiadającym wspaniałą osobowość. Nie od wczoraj wiadomo, jaki ma wpływ na zespół Liverpoolu w szatni.

Jest idealnym przewodnikiem drużyny na boisku pod nieobecność Stevena Gerrarda i Jamiego Carraghera. Dzięki jego autobiografii napisanej przy współpracy z Tonym Barrettem dowiemy się wielu interesujących szczegółów z życia 29-letniego golkipera, dla którego Merseyside stało się drugim domem, bez którego nie może się obejść.

Zapraszamy Państwa do lektury 8 najciekawszych fragmentów autobiografii hiszpańskiego bramkarza.

Artykuły

Część I

Jest sześć godzin przed rozpoczęciem meczu na Anfield i zanim pomyślę nawet o grze, muszę dostać się na stację benzynową. Po wejściu do samochodu, włączam silnik i spoglądam na wskaźnik paliwa. Jest prawie pełen. Nadal muszę jednak zatankować, dlatego udaję w stronę do tej samej stacji obsługi, do której zawsze jadę, kiedy Liverpool gra u siebie. Jest to mała stacja benzynowa na obwodnicy Queens Drive, która znajduje się prawie dokładnie w połowie drogi między moim mieszkaniem w Południowym Liverpoolu a stadionem.
» Czytaj więcej

Część II

Gdy siedziałem trzymając w ręku długopis, przygotowany do podpisania kontraktu, który miał związać mnie z Liverpoolem na następne sześć lat, obawy towarzyszące mi od pewnego czasu ponownie dały o sobie znać.
» Czytaj więcej

Część III

- Zabiję cię. Przyjdę pod twoją bramkę i zabiję cię...W momencie, w którym słowa te zostały wypowiedziane w moim kierunku, wiedziałem, że wyzwanie rzucone przez angielski futbol, będzie różniło się od wszystkiego, z czym musiałem się zmierzyć w Hiszpanii. Ich autorem był Danny’ego Shittu, potężny środkowy obrońca, który wydawał się szukać problemów, jeszcze zanim Liverpool rozegrał ligowe spotkanie z Watford.
» Czytaj więcej

Część IV

Arjen Robben umieszcza piłkę na jedenastym metrze pola karnego przed trybuną Anfield Road. Stoję na środku bramki, wpatrując się w niego niczym jastrząb, kiedy cofa się na obrzeża pola karnego. Za nim widzę kolegów z drużyny, ustawionych w kole środkowym, obejmujących się ramionami, w tle dostrzegam czerwony zarys The Kop. Każdy z osobna modli się o jego pudło i mój sukces.
» Czytaj więcej

Część V

Powiadają, że nigdy nie zapomnisz swojego pierwszego razu i moje pierwsze w życiu doświadczenie w Pucharze Anglii to takie, które niewątpliwie będzie mi towarzyszyć na zawsze. Kiedy byłem dzieckiem dorastającym w Hiszpanii, za każdym razem kojarzyłem Puchar Anglii ze Stadionem Wembley, specjalnymi wydarzeniami dziejącymi się w równie znakomitej scenerii.
» Czytaj więcej

Część VI

Gdy sędzia odgwizdał koniec nerwowego, sobotniego spotkania z Fulham w kwietniu 2009 roku, świętowaliśmy na boisku, podczas gdy nasi fani szaleli za bramką na Putney End. Myślałem, że zostaną przez chwilę, a potem wsiądą do swoich pociągów i autokarów by wrócić na Merseyside, bo czekała ich długa podróż a mecz rozpoczął się późno.
» Czytaj więcej

Część VII

Liverpool nigdy nie był hiszpańskim klubem. Takie stwierdzenie byłoby obrazą dla unikatowej mieszanki tradycji, historii i tożsamości, która stworzyła Liverpool takim, jakim znamy go dzisiaj. Był czas silnych hiszpańskich wpływów, kiedy Rafa Benitez korzystał ze swojej rozległej wiedzy na temat La Liga oraz kontaktów w ojczyźnie, aby pozyskać piłkarzy czy członków sztabu.
» Czytaj więcej

Część VIII

Po bólu zadanym przez Hicksa i Gilletta, Liverpool potrzebował świeżego startu, by móc przywrócić wszystkim nadzieję na lepszą przyszłość. Start ów nastąpił, kiedy klub kupiła w październiku 2010 roku Fenwey Sport Group. W tym czasie przejęcie sterów spotkało się zmieszanymi uczuciami, bo wprawdzie odczuliśmy ulgę, widząc plecy poprzednich właścicieli, jednak nie wiedzieliśmy, w jakim kierunku poprowadzą nas nowi. Wszyscy chcieliśmy wiedzieć, co przyniesie przyszłość i czy znajdą się pieniądze na zakup nowych zawodników, których dramatycznie potrzebowaliśmy, by móc znowu rywalizować.
» Czytaj więcej

Copyright © by LFC.pl 2004-20, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON