Fernando (23')
Coutinho (31')

Rebrov (68' Selikhov), Kutepov, Tasci, Bocchetti, Eschenko, Dzhikia, Samedov, Fernando, Pasalić, Popov (84' Melgarejo), L. Adriano.

Karius, Alexander-Arnold, Lovren, Matip, Moreno, Henderson, Can (73' Wijnaldum), Coutinho, Salah, Mane (70' Sturridge), Firmino.

Liverpool zremisował 1:1 w drugim ze swoich spotkań fazy grupowej tegorocznej Ligi Mistrzów. The Reds dominowali przez większość czasu, jednakże po dość intensywnym spotkaniu musieli podzielić się punktami na wyjeździe ze Spartakiem.

Liverpool rozpoczął dość mocnym zestawieniem. Do podstawowego składu powrócił zawieszony w rozgrywkach krajowych Sadio Mané, a w ataku towarzyszyli mu Roberto Firmino oraz Mohamed Salah.

Podobnie jak w starciu z Sevillą pomiędzy słupkami stanął Loris Karius. Na prawej defensywie swoją szansę dostał Alexander-Arnold, a w pomocy od pierwszych minut zagrał Philippe Coutinho.

LIVERPOOL FC: Karius, Alexander-Arnold, Lovren, Matip, Moreno, Henderson, Can, Coutinho, Salah, Mane, Firmino.

FC SPARTAK MOSKWA: Rebrov, Kutepov, Tasci, Bocchetti, Eschenko, Dzhikia, Samedov, Fernando, Pasalić, Popov, L. Adriano.

Przez pierwsze 10 minut przewagę mieli The Reds, którzy częściej przebywali na połowie rywala. Niemniej, pomimo kilku prób nie mogli przebić się przez szczelną defensywę Spartaku.

Następnie swoją szansę miał Alexander-Arnold, jednakże jego strzał z powietrza okazał się niecelny. Zablokowane zostało również uderzenie Salaha.

W 17. minucie wyśmienitą sytuację miał Roberto Firmino. Po znakomitym dośrodkowaniu Mané, Brazylijczyk uderzył głową, lecz dobrą interwencją popisał się Rebrov. Tuż po tym dobitka Salaha z ostrego kąta została zablokowana.

Liverpool wyraźnie dominował, a dzięki intensywnemu pressingowi często zmuszał rywala do błędów.

W 23. minucie na prowadzenie wyszli niesieni dopingiem kibiców gospodarze.

Z szybką kontrą ruszyli zawodnicy moskiewskiego klubu. Gdy już się wydawało, że Czerwoni oddalili niebezpieczeństwo od własnej bramki piłka powróciła pod ich pole karne, gdzie faulu dopuścił się Coutinho. Rzut wolny z ponad 20 metrów wykonał Fernando i strzałem nad murem pokonał nie najlepiej ustawionego Kariusa.

Następnie piłkę w siatce umieścił głową Mané, lecz natychmiast została odgwizdana pozycja spalona u Senegalczyka.

Chwilę później skrzydłowy Liverpoolu miał szansę do wyrównania. Mané ściął do środka, lecz strzałem w środek bramki nie sprawił kłopotów golkiperowi gospodarzy.

W 31. minucie wyrównał Coutinho.

Brazylijczyk zagrał do Mané, a ten odegrał mu za linię obrony. Coutinho wykończył akcję potężnych strzałem, po którym piłka jedynie zatrzepotała w siatce.

Chwilę później po znakomitym dośrodkowaniu Hendersona szansę miał Firmino. Tor lotu futbolówki delikatnie jednak zmienił defensor Spartaku przez co Brazylijczyk nie był w stanie skierować jej do siatki.

Tuż przed samą przerwą w piątkę z kontratakiem ruszyli The Reds. Pomimo liczebnej przewagi podopieczni Jürgena Kloppa zaprzepaścili wyśmienitą okazję do strzelenia dającej prowadzenie bramki.

Po przerwie również zaczęli naciskać liverpoolczycy, a gospodarze coraz częściej uciekali się do faulu.

Dobre uderzenie z rzutu wolnego oddał Coutinho, lecz jeszcze lepszą interwencją popisał się Rebrov.

Gospodarze również nie odpuszczali, a po jednym z ataków zmuszony do interwencji został Karius.

W 57. minucie groźny kontratak przeprowadzili liverpoolczycy. Z piłką ruszył Mané i zagrał na wolne pole do wbiegającego Salaha, który jednak nie dał rady dojść do piłki, a upadając zahaczył bramkarza gospodarzy.

Kilka minut później na wskutek odniesionego urazu murawę opuścił Rebov, a w jego miejsce wszedł Selikhov.

W 70. minucie zmiany dokonał również Jürgen Klopp. Sadio Mané zastąpił Daniel Sturridge. Chwilę później w miejsce Cana na murawie zameldował się również Wijnaldum.

Dobrą okazję do strzelenia bramki miał Alexander-Arnold. Prawy defensor Liverpoolu zakończył jednak jedną z dobrych akcji swojego zespołu niecelnym strzałem.

Chwilę później piłkę w pobliżu pola karnego rywala wyłuskał Firmino. Brazylijczyk oddał strzał, lecz futbolówka poszybowała ponad poprzeczką.

Pod koniec regulaminowego czasu gry bramkę na 2:1 powinien strzelić Sturridge, jednakże po znakomitym dośrodkowaniu Hendersona znajdujący się w znakomitej pozycji Anglik przestrzelił.

W wyniku przeprowadzonych zmian i przerw w grze sędzia doliczył dodatkowych 8 minut.

Fantastyczną piłkę za linię obrony zagrał Moreno, następnie do środka zgrał Firmino, lecz wbiegający Sturridge nie zdołał skierować jej do siatki.

Następnie stuprocentową sytuację miał Salah. Po doskonałym dośrodkowaniu Arnolda, Egipcjanin uderzył głową wprost w golkipera gospodarzy, który wybronił ten strzał.

Sędzia: Clement Turpin