Nainggolan 86'

Roma

Alisson, Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov, Pellegrini (Under 53'), De Rossi (Gonalons 69'), Nainggolan, Schick, Dzeko, El Shaarawy (Antonucci 75')

Karius, Alexander-Arnold (Clyne 90'), Lovren, Van Dijk, Robertson, Henderson, Milner, Wijnaldum, Salah, Mane (Klavan 83'), Firmino (Solanke 87')

Mając w pamięci wysoką porażkę na Anfield już od pierwszych minut do ataku ruszyli Rzymianie. The Reds czekali na okazję do kontrataku i takowa nadarzyła się już w 9. minucie.

Wynik spotkania otworzył Sadio Mané. Senegalczyk wykorzystał podanie od Firmino i w sytuacji 1 na 1 nie dał żadnych szans Alissonowi.

Chwilę później było już 1:1.

Lovren próbował wybijać futbolówkę i nieszczęśliwie trafił w głowę Milnera. Piłka odbiła się od Anglika i wpadła wprost do siatki bezradnego w tej sytuacji Kariusa.

W 25. minucie znakomitą okazję do strzelenia gola miał Mané. Strzał Senegalczyka przy krótkim słupku wybronił jednak dobrze ustawiony bramkarz gospodarzy.

Chwilę później bramkę dla Czerwonych strzelił Wijnaldum.

Holender wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywala po rzucie rożnym i z bliskiej odległości wpakował piłkę do sieci.

Pod koniec pierwszej części spotkania nieco przycisnęli Rzymianie, jednakże nie udało im się przełamać obrony Liverpoolu.

Po przerwie na 2:2 strzelił Edin Džeko.

Najpierw swoich sił próbował El Shaarawy, a następnie odbitą przez Kariusa piłkę skierował do siatki napastnik Romy.

Po strzelonej bramce nieco wiatru w żagle nabrali gospodarze i zaczęli wyprowadzać kolejne ataki.

Swoich sił próbował El Shaarawy, lecz zablokował go Alexander-Arnold.

Chwilę później Džeko został zatrzymany przez Kariusa.

W 86. minucie bramkę na 3:2 strzelili Rzymianie.

Przepięknym strzałem z dystansu popisał się Nainggolan.

W doliczonym czasie gry sędzia dopatrzył się zagrania ręką wchodzącego z ławki Klavana i wskazał na ,,wapno".

Piłkę na jedenastym metrze ustawił Nainggolan i pewnym strzałem pokonał Kariusa ustalając tym samym wynik dwumeczu na 6:7.

Po ostatnim gwizdku sędziego Czerwonym nie pozostało już nic innego jak cieszyć się z awansu do finału Ligi Mistrzów.

Sędzia: Damir Skomina
Frekwencja: 61,889