Bale 84'

Real Madryt

Navas, Carvajal (Nacho 36), Varane, Ramos, Marcelo, Modric, Casemiro, Kroos, Benzema (Asensio 89'), Isco (Bale 61'), Ronaldo

Karius, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Henderson, Milner (Can 83'), Wijnaldum, Salah (Lallana 30'), Firmino, Mané

The Reds rozpoczęli decydujące starcie z wysokiego C. Zakładając wysoki pressing nie pozwalali rywalowi na spokojnie rozgrywanie piłki.

W 23. minucie szansę na otwarcie wyniku spotkania mieli liverpoolczycy. Najpierw strzał Firmino został zablokowany, a następnie uderzający na bramkę Alexander-Arnold nie zdołał pokonać golkipera Realu.

W 30. minucie Salaha powalił na murawę Ramos. Egipcjanin przytrzymywany przez Hiszpana nabawił się kontuzji barku i ze łzami zmuszony był opuścić murawę. W jego miejsce wszedł Adam Lallana.

Zejście skrzydłowego Liverpoolu było punktem zwrotnym tego spotkania. Czerwoni oddali inicjatywę rozpędzającemu się coraz bardziej Realowi Madryt.

Chwilę później boisko opuścił również kontuzjowany Carvajal, a zastąpił go Nacho.

W 43. minucie piłkę w siatce Kariusa umieścił Benzema. Bramka nie została jednak uznana z powodu spalonego.

Podopieczni Jürgena Kloppa przetrwali napór rywala i zeszli do przerwy remisując 0:0.

W drugiej części spotkania również przeważali Królewscy, a w 48. minucie w poprzeczkę uderzył Isco.

Chwilę później było już 1:0 dla Realu.

Karius próbował wznowić grę szybkim wyrzutem, lecz trafił wprost w nogę będącego blisko Benzemy, a ten skierował futbolówkę do sieci.

W 55. minucie stan rywalizacji wyrównał Mané.

Po rzucie rożnym piłkę w kierunku bramki strącił głową Lovren, a rozpędzony Sadio z bliskiej odległości umieścił ją w siatce.

W 61. minucie na murawie zameldował się Gareth Bale, który zastąpił Isco.

Chwilę później Walijczyk dopisał się do listy strzelców popisując się piękną przewrotką.

W 70. minucie niewiele brakowało, aby po raz kolejny wyrównał Mané. Piłka po strzale Senegalczyka wylądowała na słupku.

Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry fantastyczną interwencją popisał się Robertson, który w ostatniej chwili powstrzymał szarżującego na bramkę Ronaldo.

Tuż przed końcem spotkania stan rywalizacji na 3:1 ustalił Bale.

Rezerwowy Realu Madryt huknął zza pola karnego. Lecącą w środek bramki piłkę próbował łapać Karius, lecz ta po jego rękach wpadła do bramki.

Sędzia: Milorad Mazic
Frekwencja: 63,000