Burnley

Alisson, Gomez (Alexander-Arnold 23'), Van Dijk, Matip, Moreno (Salah 65'), Henderson, Milner, Keita, Shaqiri, Sturridge, Origi (Firmino 66').

Hart, Talor, Tarkowski, Mee, Bardsley, Cork, Westwood, Gudmundsson, Brady (Lennon 71'), Barnes (Vydra 83'), Wood (Vokes 71').

Pierwsza połowa…

Początek tego spotkania nie dostarczył zbyt wielu klarownych sytuacji. Oba zespoły miały problemy z wypracowaniem sobie chociażby jednej konkretnej okazji.

W 12. minucie świetną interwencją w defensywie popisał się Joël Matip, który bez problemu powstrzymał Chrisa Wooda we własnym polu karnym. Kilka chwil później strzał z dystansu oddał Ashley Westwood, ale piłka znacząco minęła bramkę.

Jeszcze w pierwszej połowie boisko opuścił Joe Gomez. Anglik nabawił się kontuzji kostki i ostatecznie zastąpił go Trent Alexander-Arnold.

Virgl van Dijk próbował zaskoczyć Joe Harta uderzeniem głową po wrzutce z rzutu rożnego, ale bramkarz Burnley z łatwością wyłapał futbolówkę po tym strzale. Chwilę przed przerwą z 35 metrów minimalnie obok lewego słupka strzelił Phil Bardsley. Następnie do siatki trafił Ashley Barnes, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

Druga połowa…

Liverpool bardzo dobrze rozpoczął drugą odsłonę. Golkiper the Clarets w ciągu kilku minut popisał się świetnymi paradami po uderzeniach Daniela Sturridge'a i Naby'ego Keïty. Gospodarze odpowiedzieli strzałami Barnesa i Wooda, ale po żadnym z nich piłka nie zatrzepotała w siatce.

Jednak w 54. minucie wynik spotkania otworzył Jack Cork, który wykorzystał zamieszanie po interwencji Alissona Beckera. Brazylijczyk poradził sobie z uderzeniem Barnesa, ale mimo tego nie uchronił swojego zespołu przed stratą gola.

Piłkarze the Reds oczywiście nie zamierzali się poddawać i szybko doprowadzili do wyrównania za sprawą Jamesa Milnera, który oddał precyzyjny strzał przy prawym słupku. Asystę przy tym trafieniu zapisał Divock Origi.

Klopp po bramce na 1:1 zdecydował się na podwójną zmianę. Na murawie Turf Moor pojawili się Firmino i Salah, którzy zastąpili Alberto Moreno i Origiego. Szybko przyniosło to efekty, bo Firmino strzelił gola zaledwie 3 minuty po wejściu na boisko.

Brazylijczyk skierował piłkę do pustej bramki po podaniu Virgila van Dijka, który idealnie spożytkował dośrodkowanie Alexandra-Arnolda z rzutu wolnego.

W końcówce Liverpool był wyjątkowo nieskuteczny i mimo wielu okazji miał problemy ze strzeleniem trzeciego gola. Stało się to dopiero w doliczonym czasie gry, gdy Shaqiri w sytuacji sam na sam pokonał Harta. Szwajcar nie zmarnował fantastycznego dogrania Salaha.

Kilka chwil później sędzia zakończył to starcie. Podopieczni Kloppa odnieśli 12. zwycięstwo w bieżącym sezonie ligowym i na ten moment mają na swoim koncie 39 punktów, czyli zaledwie dwa mniej od Manchesteru City.

Sędzia: Stuart Attwel
Frekwencja: 21,741