Fabinho 85'

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson (Clyne 82'), Wijnaldum (Fabinho 62'), Henderson, Shaqiri, Firmino (Sturridge 69'), Salah, Mané.

Dubravka, Yedlin, Lascelles, Fernandez, Dummett, Ritchie (Murphy 81'), Hayden, Diame, Kenedy (Longstaff 73'), Muto, Joselu.

Pierwsza połowa...

Gospodarze rozpoczęli z wysokiego C. Już w 10. minucie znakomitą okazję strzelecką miał Shaqiri, który po podaniu Mané niecelnie uderzał na bramkę.

Chwilę później było już 1:0 dla Liverpoolu.

Dejan Lovren wykorzystał niedokładne wybicie Lascellesa i potężnym strzałem z powietrza nie dał żadnych szans golkiperowi Newcastle.

Z każdą kolejną minutą Czerwoni wywierali coraz większą presję na rywalu. Gospodarze mogli podwyższyć wynik prowadzenia, lecz dwóch dobrych okazji nie wykorzystał Mané.

Pod koniec pierwszej części potkania rzut wolny blisko pola karnego rywala wywalczyli The Reds. Znakomitym strzałem pod poprzeczkę popisał się Shaqiri, lecz fenomenalną interwencją odpowiedział Dubravka, który przeniósł piłkę ponad poprzeczkę.

Druga połowa...

Tuż po przerwie po tym jak w polu karnym Srok upadł Salah sędzia podyktował jedenastkę.

Rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany i tym samym podwyższył wynik prowadzenia.

Po godzinie gry na murawie pojawili się Fabinho i Sturridge, którzy zastąpili Wijnalduma i Firmino.

W 79. minucie bramkę na 3:0 dla Liverpoolu strzelił Shaqiri.

Szwajcar po podaniu od Trenta Alexandra-Arnolda z bliskiej odległości umieścił piłkę w sieci.

Wynik spotkania na 4:0 ustalił Fabinho. Brazylijczyk wykorzystał mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego Salaha i uderzeniem głową pokonał Dubravkę.

Sędzia: Graham Scott
Frekwencja: 53 318