Salah 48'

Alisson, Milner, Matip, Van Dijk, Robertson, Wijnaldum (Alexander-Arnold 77'), Fabinho, Keita, Mane (Origi 87'), Salah, Firmino (Sturridge 90')

Bournemouth

Boruc, Rico (Mepham 80'), Smith, Cook, Ake, Ibe (Solanke 59'), Lerma (Mousset 73'), Fraser, Gosling, Surman, King

Mecz rozpoczęli goście i już w 2 minucie zagrozili bramce Liverpoolu. Frazer uderzył z narożnika pola karnego, ale piłkę w bok sparował Alisson.

10 minuta i pierwsza akcja gospodarzy. Salah wpadł w pole karne i oddał strzał. Mocno niecelny.

Dwie minuty później Firmino dostaje prostopadłą piłkę, ale w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z Borucem.

23 minuta. Keita podaje w prawo do Milnera. Ten dośrodkowuje w pole karne wprost na głowę Sadio Mane. 1:0 dla The Reds.

W 27 minucie kontra Liverpoolu. Keita uruchamia Firmino, ten podaje do Wijnalduma. Holender w dobrej sytuacji decyduje się oddać piłkę do lepiej ustawionego Salaha, jednak ten fatalnie kiksuje.

Po strzeleniu bramki Liverpool wyraźnie przyspieszył.

33 minuta. Robertson podaje do wbiegającego w pole karne Wijnalduma. Ten wykorzystuje niezdecydowanie Nathana Ake i lobuje Boruca. 2:0.

W 45 minucie Salah przerzuca w prawej strony piłkę do ustawionego po przeciwnej flance Robertsona. Ten z pierwszej piłki podaje do Mane, ale Senegalczyka uprzedza obrońca. Futbolówka trafia do Salaha, który silnie uderza na bramkę Boruca, który z wielkim trudem paruję ją na rzut rożny.

Przerwa.

Grę wznowili gospodarze i już dwie minuty po przerwie przeprowadzili świetną kontrę. Keita świetnie wypuścił Firmino w kierunku bramki Wisienek. Ten pięknie odegrał piłkę piętką do Salaha, który uderzył w długi róg tuż przy słupku. 3:0.

W 56 minucie Wijnaldum dośrodkował w pole karne wprost na głowę niekrytego Mane, jednak ten fatalnie przestrzelił.

58 minuta. Zmiana w zespole gości. Solanke za Ibe’a.

73 minuta. Lerma zmieniony przez Mousseta.

Trzy minuty później dwójkowa akcja między Firmino i Salahem kończy się strzałem Egipcjanina w poprzeczkę.

Liverpool cały czas nie odpuszczał i dążył do zdobycia czwartej bramki.

Po chwili pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Aleksander-Arnold za Wijnalduma.

W 78 minucie niezła próba gości. Strzał Mousseta w krótki róg broni Alisson.

Na dziesięć minut przed końcem meczu ostatnia zmiana w zespole gości. Mepham za Rico.

87 minuta. Kontra Liverpoolu, ale Firmino w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza Wisienek.

Po chwili druga zmiana w zespole gospodarzy. Origi za Mane.

Minuta przed końcem spotkania. Firmino podaje do wbiegającego z prawej strony Aleksandra-Arnolda, ale ponownie Boruc górą.

Ostatnia zmiana w zespole The Reds. Sturridge za Firmino.

Sędzia doliczył 4 minuty.

92 minuta. Dobra próba z dystansu Solanke, jednak piłka minimalnie mija bramkę Alissona.

Koniec meczu. Zasłużona wygrana Liverpoolu.

Sędzia: Anthony Taylor
Frekwencja: 53 178