Alisson, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Milner, Henderson, Fabinho, Keita, Salah, Firmino (Sturridge 83'), Mané (Origi 73').

Porto

Casillas, Pereira, Felipe, Militao, Telles, Corona, Pereira (Fernando 77'), Torres (Costa 73'), Otavio, Marega, Soares (Brahimi 62').

Pierwsza połowa...

2': Moussa Marega otrzymuje dobre podanie w polu karnym Liverpoolu, ale jego mocne uderzenie zostaje zablokowane.

5': The Reds na prowadzeniu! Naby Keïta trafia do siatki w drugim meczu z rzędu, tym razem po dograniu Roberto Firmino. Piłka zanim zatrzepała w siatce odbiła się jeszcze od jednego z zawodników gości. Golkiper Porto nie miał szans na skuteczną interwencję.

22': Mohamed Salaha w sytuacji sam na sam z Ikerem Casillasem oddał słabe uderzenie i piłka ostatecznie poleciała obok prawego słupka.

26': Liverpool prowadzi dwoma golami! Tym razem trafia Roberto Firmino, który z łatwością wykorzystał podanie Trenta Alexandra-Arnolda i wpakował piłkę praktycznie do pustej bramki.

30': Świetna interwencja Alissona Beckera, który obronił strzał Maregi! Piłkarz Porto staną przed znakomitą okazją na zmniejszenie strat.

34': To powinno być 3:0! Jordan Henderson popisał się fantastycznym dośrodkowaniem, ale Firmino uderzył niecelnie z woleja. Do przerwy wynik 2:0 nie uległ już zmianie.

Druga połowa...

48': Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony Sadio Mané trafił do siatki, ale Senegalczyk był na spalonym i bramka nie została uznana.

63': Salah poradził sobie w polu karnym Porto, mimo nacisku ze strony rywali, ale finalnie oddał jedynie niecelny strzał.

67': Sędzia spotkania analizował za pomocą systemu VAR zagranie piłki ręką przez Dejana Lovrena, ale nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki dla przyjezdnych.

79': Marega wpada w pole karne, lecz futbolówka po jego uderzeniu poszybowała nad poprzeczką.

90+3': Koniec meczu! Liverpool wygrywa 2:0 i znajduje się w komfortowej sytuacji przed rewanżem.

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz
Frekwencja: 52,465