Reina, Warnock, Carragher, Traore, Finnan, Kewell, Alonso, Gerrard, Garcia, Crouch, Morientes.
Rezerwa - Anderson, Barragan, Cisse, Dudek, Fowler, Hamann, Hyypia

Benfica

Moretto, Alcides, Luisao, Anderson, Leo, Robert, Beto, Fernandes, Geovanni, Simao ,Nuno Gomes.
Rezerwa - Quim, Karyaka, Marcel, Nelson, Miccoli, Rocha, Karagounis

Simao Sabrosa i Fabrizio Miccoli skutecznie ostudzili zapał Liverpoolu na obronę Pucharu Europy. The Reds nie odrobili jednobramkowej straty z Lizbony a co jeszcze ciekawsze przegrali na Anield z Benficą 0-2 odpadając w 1/8 Champions League.

Liverpool zapłacił za nieskuteczność pod bramką Portugalczyków. Niewykorzystane sytuacje zemściły się jeszcze w pierwszej połowie, kiedy Simao cudownym strzałem z 24 metrów nie dał szans bramkarzowi The Reds.

Wspaniałe szanse marnowali Carragher, Garcia i Crouch, które można było określić niemal 100%-towymi.

W 36 minucie Simao po raz pierwszy niezwykle skutecznie uciszył całe Anfield Road wspaniałym uderzeniem zza pola karnego w same okienko bramki Reiny.

W tym momencie Liverpool musiał zdobyć 3 bramki, by awansować dalej. Historia i mecz z Olimpiakosem Pireus pokazał, że jest to możliwe, ale nie tym razem.

Cała druga połowa w wykonaniu podopiecznych Beniteza przypominała walenie głową w mur.

W końcówce Liverpool nie mając już nic do stracenia odkrył się całkowicie, czego efektem była bramka po kontrze Miccoliego.

Sędzia: M de Santis