Anderson 5'

Bellamy 55'

Wrexham

Michael Jones, Spender, Pejic, Evans, Valentine , Williams, Done, Llewellyn, Ferguson, Mark Jones, Roberts Rezerwa:Ingham, Lawrence, Crowell, Williams, Mackin, Williams, Evans, Reed, Johnson

Skład w pierwszej połowie: Dudek, Finnan, Paletta, Roque, Riise, Anderson, Zenden, Hobbs, Guthrie, Bellamy, Idrizaj Skład w drugiej połowie: Dudek, (Martin 72 min), Antwi, O'Donnell, Hyypia, Smith, Pongolle, Diao, Peltier, Guthrie (Threlfall 68 min)

Bellamy strzela, Liverpool wygrywa

Liverpool rozpoczął przedsezonowy, towarzyski mecz od zwycięstwa, po bramkach Paula Andersona i Craiga Bellamy'ego, które dały zwycięstwo 2-0 nad Wrexham na Racecourse Ground w sobotę.

Nagromadzony tłum spowodował, że rozpoczęcie meczu zostało przełożone o 15 minut, ale Liverpool nie zmarnował czasu, kiedy w końcu objął prowadzenie po pięciu minutach.

Przełom nadszedł, kiedy Riise zademonstrował jeden ze swoich skutecznych rajdów lewą stroną. Wówczas dośrodkował do Andersona na skraj linii pola karnego, a były młodzieżowiec Hull wspaniałym wolejem zakończył akcję.

Craig Bellamy i Gabriel Paletta otrzymali szansę debiutu od Beniteza w tym meczu i obaj pokazali kilka dobrych interwencji mimo, iż w meczu brakowało ostrej gry. Paletta został zastąpiony jako jedna z ośmiu zmian dokonana przez Beniteza w przerwie, ale Bellamy pozostał na boisku i strzelił swoją pierwszą bramkę na 2-0 po 52 minutach.

Wprowadzenie Robbie Fowlera w przerwie oznaczało, że Rafa może czynić pierwsze przymiarki do potencjalnej pary napastników. Minęło siedem minut, kiedy obaj napastnicy stworzyli akcję bramkową. Podanie Fowlera pozwoliło Walijczykowi wykazać się szybkością i skierować piłkę obok Jonesa do bramki. Bellamy wkrótce został zmieniony, ale wyglądał niezwykle szczęśliwy w tym dniu i uścisnął dłonie z managerem na linii autowej.

Dobra interwencja Jonesa zatrzymała Pongolle'a od podwyższenia wyniku na 3-0 w 70 minucie. Mogliśmy ujrzeć trochę więcej akcji na polu podbramkowym, kiedy czas zbliżał się do końca. Rafa Benitez będzie zadowolony z ilości przeprowadzonych zmian i teraz zespół pojedzie za tydzień do Crewe oczekując następnego kroku w przygotowaniach przed nowym sezonem Premiership.

Sędzia: Mike Jones
Frekwencja: 11 335