14.10.2006 16:00
1:1
Blackburn Rovers
BLA

Craig Bellamy zdobył bramkę przeciwko swojej byłej drużynie Blackburn Rovers, jednak Liverpool zdołał zdobyć tylko jeden punkt, remisując 1-1.

W pierwszej części meczu Benni McCarthy doprowadził do szału kibiców siedzących na trybunie Kop, wyprowadzając gości na prowadzenie.

Mimo, że do przerwy Czerwoni mogli się czuć rozczarowani ze swojej gry, to po zmianie stron pokazali wolę walki i stworzyli kilka sytuacji strzeleckich i wykorzystując jedną z nich.

W 64 minucie spotkania Bellamy zdobył bramkę dla Reds, z bliskiej odlegości pokonując bramkarza rywali.

Składy:

Liverpool: Reina, Riise, Hyypia, Carragher, Finnan, Aurelio, Gerrard (captain), Alonso, Pennant, Crouch, Bellamy.

Rezerwa - Dudek, Garcia, Gonzalez, Paletta, Zenden

Blackburn Rovers: Friedel, Khizanishvilli, Ooijer, Neill (captain), Pedersen, Emerton, , Bentley, Savage, Nonda, McCarthy.