Scholes 39', 65'

Van der Sar, Neville (78' O'Shea), Ferdinand, Vidic, Evra (90' Brown), Fletcher, Carrick, Scholes, Giggs, Rooney, Saha

Reina, Finnan, Hyypia, Carragher, Riise, Gerrard, Sissoko, Alonso (70' Crouch), Gonzalez (52' Pennant), Garcia, Kuyt

Kompromitacja na Old Trafford

Tragiczna forma Liverpoolu na wyjazdach ujawniła się po raz kolejny, gdy The Reds przegrali na Old Trafford 2- 0.

Pierwszy gol Paula Scholesa otworzył wynik, natomiast po przerwie Rio Ferdinand dobił Liverpool, który doznał już 4 porażki w tym sezonie. The Reds zdobyli tylko 1 pkt z możliwych 15 w wyjazdoych meczach. W dodatku zdobyli w nich tylko jedną bramkę z rzutu karnego. Dziś Edwin van der Sar w bramce United nie miał zbyt wiele pracy.

Craig Bellamy nie zagrał z powodu urazu, więc Benitez zastosował taktykę 4- 4- 1- 1. Dirk Kuyt był wysuniętym napastnikiem, za nim natomiast grał Luis Garcia.

Z prawej strony grał Steven Gerrard, w środku Alonso, Sissoko, oraz na lewej flance Gonzalez. Obrona wyszła w stałym ustawieniu Finnan, Carragher, Hyypia, Riise. W bramce Pepe Reina.

Początek nie był zły dla Liverpoolu. Nawet po golu obydwaj bramkarze nie mieli jeszcze zbyt wiele pracy. Jedynie Dirk Kuyt mógł nieco lepiej się zachować po akcji i podaniu Gonzaleza.

Otwierająca bramka padła w 39 minucie, gdy piłkarze Liverpoolu popełnili fatalne błedy w kryciu. Dośrodkowanie Giggsa zostało tylko połowicznie wybite i trafiło ponownie do nigo. Scholes, który był całkowicie wolny wpakował piłkę do siatki.

Alonso był blisko wyrównania, gdy jego podkręcony strzał wylądował po złej stronie słupka. Chwilę wcześniej Saha zatrudnił Reinę dobrym strzałem, który został obroniony przez hiszpańskiego goalkippera.

Benitez wprowadził w 2 odsłonie Pennanta za Gonzaleza, ale nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. W dodatku Garcia fatalnie zmarnował dośrodkowanie Gerrarda, jego strzał głową z kilku metrów był na tyle lekki, że van der Sar spokojnie złapł piłkę.

United dobili rywala w 65 minucie, gdy niedokładne wybicie Carraghera przejął Ferdinand, minął Riise i strzelił mocno w okienko.

W końcówce na boisku pojawił się Peter Crouch, który zmienił Xabiego Alonso, jednak to nie przyniosło rezultatów,gra Liverpoolu nie poprawiła się a mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Sędzia: Graham Pol
Frekwencja: 75 828