Osób online 1169
Premiership
15.05.2005 16:00
2:1

Liverpool podejdzie do finału Ligi Mistrzów z pewnością siebie po tym, jak Djibril Cisse dał mu zwycięstwo 2:1 nad Aston Villą w ostatnim ligowym meczu sezonu na Anfield.

Nie było łatwo o zwycięstwo, bo zawodnicy byli chyba już myślami 25 maja w Stambule.

Nikt nie zrobił takiego wrażenia na Rafie, jak Cisse, który w pierwszej połowie strzelił dwa gole po swym powrocie po poważnej kontuzji.

Wygrana daje the Reds piąte miejsce w lidze, ale wyjściowa jedenastka sugerowała, że Rafa myśli już o potyczce z Milanem.

Ze składu, który tydzień temu wybiegł na boisko przeciwko Arsenalowi, dziś w pierwszym składzie wyszło tylko trzech piłkarzy. Rafa zdecydował się dać odpocząć najlepszym zawodnikom, jednak ci, którym dał szansę, nie zawiedli go.

W 20 minucie Cisse uzyskał prowadzenie, a zaledwie siedem minut później strzelił swojego drugiego gola.

Mecz nie stał na zbyt wysokim dopóki Cisse nie strzelił swojego pierwszego gola od września 2004 roku.

Druga połowa należała do Aston Villi.

Cisse mógł zdobyć trzeciego gola po świetnym rajdzie w 75 minucie, jednak to co zrobił wcześniej i tak wystarczyło, by obwieścić go Graczem Meczu. W końcówce spotkania gola mógł strzelić Riise, kiedy to uderzył z woleja z 30 jardów.

Ostatecznie jednak było to krzepiące dla Rafy i jego zawodników, którzy szykowali się na spotkanie w Stambule pełni nadziei, że przywiozą do domu Puchar Europy.

Liverpool: Carson, Warnock, Carragher, Pellegrino, Josemi, Riise, Alonso, Biscan, Nunez, Cisse, Kewell

Rezerwa: Baros, Dudek, Finnan, Hamann, Hyypia