3:0
Bolton Wanderers
BOL

Kuyt rozbija Bolton Wanderers

Liverpool przesunął się na trzecią pozycję w tabeli Premiership po golach Petera Croucha, Stevena Gerrarda i Dirka Kuyta, które dały Czerwonym fantastyczne zwycięstwo 3-0 nad Boltonem Wanderers w pierwszy dzień nowego roku na Anfield.

The Reds zasłużyli na wygraną i wyprzedzili Kłusaków w zestawieniu ligowym po dominacji w drugiej części gry, w której padły wszystkie trzy, wspaniałe gole. Jako pierwszy do siatki trafił Crouch, następni byli Gerrard i Kuyt. Tylko świetne parady Jussiego Jaaskelainena powstrzymały LFC od podwyższenia prowadzenia.

To był czwarty mecz the Reds w okresie Boxing Day, więc nikt nie zdziwił się widząc Rafę Beniteza stosującego zmiany w pierwszym zespole. Ogółem przeprowadził cztery, zamieniając Aggera na Hyypię, Garcię na Gonzaleza, Aurelio na Pennanta i Bellamy'ego na Croucha.

Bolton przybył na Anfield będąc zaledwie jedną lokatę wyżej w tabeli Premiership, więc lekkim zaskoczeniem była chaotyczna pierwsza połowa bez przewagi z żadnej strony i dobrych sytuacji strzeleckich.

W pierwszej części Jaaskelainen był jedynym bramkarzem na boisku, który miał co robić; w 27 minucie wybił fantastyczną "rakietę" Steve'a Finnana na poprzeczkę.

Czerwoni zaczęli kontrolować grę w drugiej połowie, ale jeszcze przed przerwą niezły strzał Xabiego Alonso zza pola karnego przeleciał tuż obok prawego słupka gości z Reebok Stadium.

Pierwsza część była bezbramkowa, a Pepe Reina nie miał ani jednego strzału do obrony; w drugiej połowie to Liverpool jako pierwszy miał okazję na zdobycie gola, kiedy Pennant dośrodkował futbolówkę na głowę Gonzaleza, który przestrzelił.

Liverpool pokazywał ogromny zapał i został nagrodzony w 61 minucie, kiedy Peter Crouch oddał fantastyczny strzał z przewrotki, prawie identyczny jak ten, którym ugodził Galatasaray w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Pennant znalazł przestrzeń na rajd i dobiegł do końca prawej strony boiska, odnajdując następnie czekającego Croucha, który pokonał Jaaskelainena przepięknym uderzeniem określanym w Anglii jako bicycle kick (rowerkowy strzał). Był to pierwszy gol zdobyty w Premiership w nowym, 2007 roku.

Jeszcze zanim zawodnicy Boltonu stanęli na nogi, było już 2-0. Jermaine Pennant ponownie brał udział w zdobyciu gola. Skrzydłowy podał do Kuyta, którego cross wykończył świetnym wolejem wycelowanym w zakratowaną the Kop Steven Gerrard.

Liverpool wbił ostatni gwóźdź do trumny rywala, kiedy Dirk Kuyt uderzeniem ze kąta podwyższył wynik na 3-0 i sprawił, że zespół oraz fani mają wspaniały początek nowego roku.

Liverpool: Reina, Riise, Carragher, Hyypia, Finnan, Gonzalez, Gerrard (kapitan), Alonso, Pennant, Crouch, Kuyt. Rezerwowi - Dudek, Agger, Fowler, Aurelio, Garcia

Bolton Wanderers: Wanderers: Jaaskelainen, Gardner, Haim, Campo, Hunt, Diouf, Speed, Nolan (kapitan), Diagne-Faye, Anelka, Davies. Rezerwowi - Habsi, Meite, Teymourian, Vaz Te, Tal

Sędzia: G Poll

Widzów: 41,370

Zawodnik meczu wg LFC.tv: Dirk Kuyt

Zawodnik meczu wg LFC.pl: Dirk Kuyt