3:2
Galatasaray
GAL

Pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów

Liverpool wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli grupy C rozgrywek Ligi Mistrzów, po heroicznym meczu na Anfield Road z Galatasaray Stambuł, wygranym 3-2.

Dwie bramki Petera Croucha i jedna Luisa Garci pozwoliły wyjść drużynie Liverpoolu na pewne prowadzenie, jednak kilka minut dekoncentracji sprawiło, że gospodarze dali sobie strzelić dwie bramki i końcówka spotkania wyglądała nerwowo.

The Reds od pierwszego gwizdka przycisnęli rywala. Już w 9 minucie Crouch otworzył wynik spotkania, wykorzystując świetną centrę Fabio Aurelio. Była to 200 bramka zdobyta przez drużyne Liverpoolu za kadencji Rafy Beniteza.

Kilka minut później Garcia podwyższył wynik, wykorzystując podanie Pennanta z prawej strony boiska. Ta bramka była 300 golem zdobytym przez Liverpool w europejskich pucharach na własnym stadionie.

Skoro 'Czerwoni' nie potrafili zdobyć bramki w pięciu ostatnich meczach Ligi Mistrzów - wykluczając kwalifikacjie - to te spotkanie było rozbiciem Turków.

Kiedy Crouch zdobył efektowną bramkę z przewrotki na 3-0, tuż po przerwie, rezerwowy Galatasaray Umit Karan zapewnił fanom dodatkową dawkę emocji, zdobywając dwie bramki.

Na szczęście Liverpoolczycy do końca nie dali odebrać sobie zwycięstwa i mimo kilka sytuacji stworzonych przez rywala wynik spotkania nie zmienił się, a zwycięstwo był jak najbardziej zasłużone.

Składy:

Liverpool: Jose Manuel Reina - Steve Finnan, Jamie Carragher, Daniel Agger, Fabio Aurelio - Jermaine Pennant (78 min. - Momo Sissoko), Steven Gerrard, Xabi Alonso, Luis Garcia - Dirk Kuyt (66 min. - Mark Gonzalez), Peter Crouch (90 min. - Craig Bellamy).

Galatasaray: Farid Mondragon - Cihan Haspolatli (46 min. - Umit Karan), Rigobert Song, Stjepan Tomas, Orhan Ak - Sabri Sarioglu, Ayhan Akman, Sasa Ilic, Mehmet Topal (46 min. - Hasan Sas), Arda Turan (86 min. - Marcelo Carrusca) - Hakan Sukur.

Sędziował: Luis Medina Cantalejo (Hiszpania).

Bramki: Peter Crouch (9 min., 52 min.), Luis Garcia (14 min.) - Umit Karan (59 min., 65 min.).

Gracz meczu wg Liverpoolfc.tv: Peter Crouch

Gracz meczu wg LFC.pl: Peter Crouch