24.08.2004 21:10
0:1
Grazer AK
GAK

Liverpool awansował do fazy grupowej Champions League, ale w rewanżowym spotkaniu na Anfield rozczarował przegrywając 1-0.

W 55 minucie Mario Tokic fantastycznym strzałem pokonał Jerzego Dudka, ale przewaga dwóch bramek zdobytych przez Stevena Gerrarda w pierwszym spotkaniu pozwoliła awansować Czerwonym do kolejnej fazy LM.

Liverpool był faworytem w rywalizacji z austriacką drużyną, ale w spotkaniu na Anfield rozczarował.

W początkowej fazie meczu przeważał i miał swoje okazje do zdobycia bramki. Jednak później sytuacja się uspokoiła i w drugiej połowie wykorzystał to Tokic. Na szczęście Liverpool nie stracił drugiej bramki, co spowodowałoby dogrywkę i nie potrzebne nerwy.

Mimo słabszego spotkania Liverpool awansował dalej i teraz spotka się z najlepszymi klubami w Europie.

Liverpool: Dudek, Riise, Henchoz, Hyypia, Carragher, Kewell, Diao, Gerrard, Potter, Baros, Cisse.

Weszli z rezerwy: Warnock, Pongolle, Hamann.