11.09.2004 16:00
3:0
West Bromwich Albion
WBA

Liverpool zapewnił sobie trzy punkty w walce o tytuł w Premiership, pewnie wygrywając 3:0 z West Brom na Anfield.

Chłopcy Beniteza przez 90 min ani razu nie byli w niebezpieczeństwie utraty bramki i powinni byli strzelić jeszcze kilka goli. Jednak dwie bramki w pierwszej połowie autorstwa Stevena Gerrarda i Steve’a Finnana i jedna w drugiej strzelona przez Luisa Garcie wystarczyły, by zapewnić trzy cenne punkty.

Bramka otwierająca wynik spotkania padła w 17 min, kiedy inspirujący kapitan Steven Gerrard, który tego popołudnia powrócił na środek pomocy, wkręcając strzałem po ziemi piłkę w siatkę bramki tuż przed The Kop, po znakomicie wykonanej pracy przez żywiołowego Luisa Garcie.

Garcia zaliczył debiut na Anfield, zachwycając kibiców swoimi przejściami z pomocy do ataku i kreowaniem wielu podbramkowych sytuacji.

Nie było niespodzianką podwyższenie wyniku trzy minuty przed końcem pierwszej połowy. Po serii chybionych strzałów, gdzie Sami Hyypia i Djibril Cisse byli najbliżej strzelenia bramki, West Brom ostatecznie uległo presji gospodarzy, dzięki czemu Steve Finnan mógł strzelić swoją pierwszą bramkę w barwach klubu.

Po przerwie West Brom zaczęło szukać szansy na powrót do gry w postaci kontaktowej bramki, jednak już po godzinie mecz był skończony, a to za sprawą Garcii, który wpisał się na listę strzelców po raz pierwszy jako zawodnik Liverpoolu.

Liverpool: Dudek, Josemi, Carragher, Hyypia, Riise, Finnan, Gerrard, Hamann, Kewell, Garcia, Cisse.

Weszli z rezerwy: Alonso, Baros, Traore.