Hahnemann, Shorey, Ingimarsson, Sonko, Murty (c), Convey, Gunnarsson, Harper, Hunt, Doyle, Kitson
Bikey, Cisse, Federici, Lita, Long

Reina, Riise, Carragher, Hobbs, Arbeloa, Voronin, Mascherano, Sissoko, Gerrard (c), Crouch, Torres
Babel, Hyypia, Itandje, Kewell, Kuyt

Pierwsza porażka w sezonie staje się faktem

Liverpool odniósł pierwszą porażkę w Premier League po bramkach w drugiej połowie autorstwa Kevina Doyle'a i Jamesa Harpera. Wczoraj Reading pokonało Liverpool na Madejski Stadium 3:1.

Prezentujemy Państwu podsumowanie wczorajszego spotkania.

The Reds zakończyli serię zwycięstw na porażce z Reading. Gospodarze mieli silne wsparcie w postaci sędziego, który błędnie podyktował rzut karny przeciwko Jamiemu Carragherowi. Odpowiedzią na wyrównującą bramkę Gerrarda były trafienia Doyle'a i Harpera.

Liverpool miał okazje do przedłużenia niepokonanej passy w lidze lecz brakło wykończenia a piłka minimalnie mijała bramkę, trafiała w słupki i w ręce Hahnemanna.

Mecz zaczął się dość spokojnie lecz Liverpool już w siódmej minucie mógł wyjść na prowadzenie. Na posterunku stał jednak Hahnemann. Po długim podaniu w pole karne Torres znalazł się tuż przed bramkarzem, który nogami zablokował piłce drogę do siatki.

Gospodarze przystąpili do akcji i wypierali na The Reds coraz większą presję co zakończyło się podyktowaniem niezasłużonego rzutu karnego z 17 minucie.

Liverpool poczuł rosnącą presję. Bardzo dobrze zachował się Hobbs, który kilkakrotnie pokazał swój kunszt wygrywając pojedynki z Doyle'm. Reina obronił kilka strzałów Gunnarssona. Faul Carraghera na Kitsonie po którym sędzia podyktował rzut karny miał miejsce przed linią pola karnego.

Powtórki wyraźnie pokazują, ze sędzia i jego asystent popełnili błąd. Rzut karny na bramkę zamienił Hunt. Była to siódma bramka stracona przez The Reds w tym sezonie w Premier League.

Niesieni chęcią powiększenia przewagi drużyna Reading przez chwilę zdominowała Liverpool, lecz drużyna Rafy doprowadziła do wyrównania za sprawą trafienia Gerrarda z 28 minuty.

Bramka wyrównująca padła po dalekim wykopie Reiny w kierunku Torresa, którzy zgrał piłkę do Stevena Gerrarda a ten nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce po strzale z 12 jarów. Gerro jest w formie strzeleckiej a ta bramka była najlepszym posunięciem w celu wyprowadzenie drużyny z tarapatów.

Pierwsza połowa zakończyła się akcentem ze strony The Reds. Sissoko znalazł w polu karnym Torresa, który podał do Woronina. Ukrainiec zwiódł obrońców lecz strzelił wprost w interweniującego Hahnemanna.

Druga połowa zaczęła się od ataków The Reds. Crouch podawał do Torresa a ten minimalnie przestrzelił strzałem głową. Podobnie było w przypadku Hobbsa, który po dośrodkowaniu Riise wyszedł na czystą pozycje lecz posłał piłkę wysoko ponad bramką.

Liverpool zaczynał dominować lecz nie miał szczęścia co do sędziego, który nie widział ewidentnego faulu w polu karnym na Fernando Torresie, który wychodził na czystą pozycje po podaniu Sissoko.

Liverpool nie zamierzał rezygnować. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Riise. Nie małe problemy z jego wychwyceniem miał Hahnemann.

Mimo dominacji The Reds znaleźli się w opałach w 60 minucie. Sędzia podyktował rzut wolny po faulu na zawodniku Reading. Shorey precyzyjnie dośrodkował a piłkę na głowę Doyle’a, który lekko musnął piłkę i zdobył bramkę. Obok bezradnie interweniującego Reiny.

Liverpool chciał przedłużyć niepokonaną passę lecz nie miał szczęścia. Strzał Gerrarda z 30 metrów trafił w spojenie.

To nie był dobry dzień dla The Reds. Zostało to potwierdzone trafieniem Harpera. 3:1 dla Reading. Harper wpakował piłkę do siatki po ominięciu Pepe Reiny.

Podopieczni Rafy nie poddawali się. Crouch trafił w słupek, piłka jeszcze odbyła się od pleców Hahnemanna lecz nie wpadła do siatki.

The Reds muszą wstać z kolan i przygotować się do kolejnych spotkań z Marsylią i Manchesterem United.

Sędzia: Andre Marriner