Reina, Insua, Hyypia, Carragher, Finnan, Babel, Mascherano, Leiva, Kuyt, Gerrard (kapitan), Torres
Alonso, Itandje, Skrtel, Voronin, Benayoun

Hart, Ball, Dunne, Corluka, Jihai, Petrov, Ireland, Johnson, Blumer, Vassell
Isaksson, Castillo, Garrido, Fernandes, Hamann

Torres zapewnia 3 punkty - Udane pożegnanie sezonu z Anfield

Bramka Fernando Torresa w drugiej połowie, jego 32 w sezonie, dała zwycięstwo 1:0 z Manchesterem City w ostatnim w tym sezonie meczu na Anfield.

Napastnik Liverpool razem z Ruudem van Nistelrooyem jest obcokrajowcem, który strzelił najwięcej goli w swoim pierwszym debiucie w lidze angielskiej. Może również pobić swój rekord w strzelaniu bramek w 8 kolejnych meczach.

Rafa Benitez powiedział w piątek, że chce, by zespół zakończył sezon na Anfield dobrym rezultatem i stwierdził, że drużyna ma w składzie 4 bardzo dobrych ofensywnych zawodników: Kuyta, Babela, Torresa i Gerrarda. Dzisiaj swój debiut miał Emiliano Insua.

Wiele osób spodziewało się, że to będzie bardzo nudny mecz, ponieważ the Reds mają pewne 4 miejsce, a Manchester City spokojnie doczeka końca sezonu w środku tabeli. Jednak w pewnych momentach był to bardzo ciekawy mecz.

W sytuacjach bramkowych i posiadaniu piłki pierwsza połowa należała do the Reds. Lecz pod kontem widowiska, chcielibyśmy szybko zapomnieć o tych 45 minutach.

City kilka razy postraszyło, ale Reina świetnie się czuł w bramce. Liverpool momentami wyglądał naprawdę groźnie, a Fernando Torres szukał okazji do strzelenia bramki.

Najlepsza okazja w pierwszej połowie należała do Stevena Gerrarda. Bramkarz City pokazał, dlaczego wiele osób uważało go za głównego pretendenta do objęcia stanowiska pierwszego bramkarza reprezentacji Anglii. Pięknie zatrzymał piłkę, która mogła wpaść do bramki.

Gerrard był jednym z lepszych zawodników w pierwszej części.

Gol Torresa w drugiej połowie był tym, czego potrzebował ten mecz i Liverpool.

Sędzia: Mark Halsey
Frekwencja: 43 074