Reina, Insua, Carragher, Skrtel, Arbeloa, Babel, Gerrard (C), Mascherano, Kuyt, Woronin, Torres
Hyypia, Leiva, Finnan, Itandje, Benayoun

Cerny, Dawson, Woodgate, Hutton, O'Hara, Jenas, Zokora, Malbranque, Berbatow, Keane (C)
Robinson, Bent, Chimbonda, Tainio, Huddlestone

Torres bije rekord w ostatnim meczu, Liverpool wygrywa

Liverpool zakończył sezon Premier League zdobyciem 3 punktów dzięki bramkom w drugiej połowie, zdobytym przez Adriya Woronina i Fernando Torresa na White Hart Lane.

Torres w całym sezonie zdobył 24 goli i został najlepszym debiutującym obcokrajowcem w lidze.

Jeżeli początek był mdły, to reszta meczu na pewno nie. Oba zespoły grały na tym samym poziomie. Kilka minut po rozpoczęciu Reine próbował pokonać Zokora, a w 10 minucie Cerny uratował gospodarzy przed stratą gola po strzale Woronina.

Liverpool ponownie postraszył Tottenham, gdy Steven Gerrard pięknie zgrał piłkę do Babela. Torres cały czas szukał wolnego miejsca w bramce.

Wyglądało to trochę, jakby oba zespoły przygotowywały się już do nowego sezonu. W pierwszej połowie nie za wiele się działo, a trenerzy patrzyli na to ze spokojem.

Tottenham był bliski zdobycia pierwszej bramki, gdy Dimityr Berbatow, po dośrodkowaniu Keana, skierował piłkę głową do bramki. Z największym trudem obronił Reina. Zdobywca Złotej Rękawicy pokazał, że zasłużył na tę nagrodę i w tym meczu również zachował czyste konto.

W drugiej połowie piękną akcją popisał się Gerrard razem z Torresem. Hiszpan mógł zdobyć swoją 33. bramkę w sezonie. Bardzo często w tym sezonie bramkarze przegrywali walkę nerwów sam na sam z El Nino, ale tym razem Cerny się wyciągnął i obronił nogami. Bardzo dobrze zachował się kilka minut później, gdy zatrzymał atak Woronina.

Chwilę później Spurs ograli defensywę the Reds i Robie Keane mógł otworzyć wynik. Irlandczyk posłał piłkę daleko od bramki, choć powinien lepiej strzelić.

Gra zaczęła się na dobre. Gerrard oddał strzał z wolnego ponad bramką, a zaraz po tym Reina musiał chronić bramki przed Steedem Malbranquem.

W 68 minucie nastąpiło przełamanie. Torres trącił piłkę głową, która wylądowała w polu karnym. Tam dopadł ją Woronin i było 1:0.

Berbatow zaraz po straconym golu pobiegł z szybką kontrą. Na nieszczęście dla niego, Reina popisał się świetną obroną.

W 73 minucie Torres otrzymał piłkę od Benayouna, ograł Alana Huttona i strzelił drugą bramkę.

Sezon w Premier League zakończył się triumfem Manchesteru United, który pokonał Wigan i spadkiem Derby, Birmigham i Reading.

Sędzia: Uriah Rennie
Frekwencja: 36 063