NEW
Premiership
06.12.2003 13:30
1:1

Danny Murphy strzelił swojego piątego gola w sezonie i zapewnił jeden punktu drużynie po zremisowanym meczu 1-1 na St James Park. Murphy zdobył bramkę na początku meczu, po czym Alan Shearer wyrównał rezultat strzałem z jedenastu metrów, po tym jak Chris Kirkland faulował Laurenta Roberta.

Gerard Houllier może być zadowolony po dzisiejszym meczu, z którego the Reds wywieźli jeden punkt.

Liverpool przez większość meczu bronił się przed atakami Newcastle i może być zadowolony z końcowego rezultatu, dzięki któremu Newcastle nie wyprzedziło nas w tabeli Premiership.

Danny Murphy wykorzystał nieporozumienie w szeregach obrony Newcastle i zdobył gola już 6. minucie. Newcastle kontrolowało przebieg spotkania, ale Liverpool dzielnie się broni w defensywie.

Florent Sinama Pongolle musiał opuścić boisko na początku drugiej połowie z powodu kontuzji, a jako osamotniony napastnik został wprowadzony Vladimir Smicer.

Po godzinie gry Chris Kirkland faulował Roberta w polu karnym, a sędzia Graham Poll od razu wskazał na rzut karny. Alan Shearer nie popełnił błędu i posłał piłkę pod poprzeczkę wyrównując rezultat meczu.

Kwestią czasu był drugi gol dla Newcastle, jednak heroiczna postawa w obronie utrzymała the Reds w spotkaniu.

Gerard Houllier nie mógł wystawić sześciu piłkarzy z pierwszego składu, a Jon Otsemobor zagrał swój pierwszy mecz w lidze.

Liverpool: Kirkland, Otsemobor, Hyypia, Biscan, Riise, Diouf, Gerrard, Hamann, Murphy, Heskey, Pongolle.

Weszli z rezerwy: Smicer.