09.11.2003 14:45
1:2
Manchester United
MUN

Liverpool przegrał 'Bitwę o Anglię' z Manchesterem United na Anfield 1-2. Była to piąta porażka Czerwonych w obecnym sezonie w lidze. Katem Liverpoolu był Ryan Giggs.

Giggs dwukrotnie pokonał Jurka Dudka w drugiej połowie i tym samym w ligowej tabeli do Czerwonych Diabłów Liverpool traci 11 punktów, a do liderów 13 punktów.

Honorową bramkę po ładnej akcji całego zespołu zdobył 16 minut przed końcem spotkania Harry Kewell. W meczu nie mógł wystąpić Michael Owen, co na pewno osłabiło siłę ataku drużyny z miasta Beatlesów.

Liverpool w obecnym sezonie na własnym boisku przegrał z wszystkimi ze ścisłej czołówki, czyli Arsenal, Chelsea, Manchester United. Co ciekawe wszystkie te mecze zakończyły się porażkami 1-2.

Kartkami w tym meczu ukarani zostali Diouf - Van Nistelrooy i Neville.

Liverpool: Dudek, Finnan, Biscan, Hyypia, Traore, Gerrard, Murphy, Smicer, Diouf, Kewell, Heskey.

Weszli z rezerwy: Pongolle, Le Tallec.