27.11.2003 21:00
1:0
Steaua Bukareszt
STE

Liverpool awansował do kolejnej rundy Pucharu UEFA pokonując na Anfield drużynę z Bukaresztu 1-0. Zwycięską bramkę zdobył Harry Kewell.

Liverpool od samego początku próbował zdobyć bramkę, w ataku zobaczyliśmy Michaela Owena i Florenta - Sinamę Pongolle'a, który pojawił się w wyjściowej jedenastce w miejsce Heskeya.

Czerwoni musieli pamiętać również o obronie, już w drugiej minucie przypomniał o sobie Claudiu Raducanu, który wyszedł sam na sam z Kirklandem, próbował go lobować na szczęście nie dokładnie.

Bramka padła w drugiej połowie, a dokładnie w 48 minucie Harry Kewell strzałem głową wykończył akcję The Reds. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Steven Gerrard.

Liverpool do końca spotkania próbował zdobyć kolejne bramki jednak mecz zakończył się na skromnym, ale jakże cennym 1-0. Liverpool gra dalej w Pucharze UEFA!

Liverpool: Kirkland, Diao, Biscan, Hyypia, Traore, Kewell, Hamann, Gerrard, Diouf, Owen, Pongolle.

Weszli z rezerwy: Heskey, Smicer, Murphy.