Itandje, Aurelio, Carragher, Hobbs, Arbeloa, Leto, Gerrard (c), Leiva, El Zhar, Crouch, Babel
Riise, Kewell, Benayoun, Mascherano, Martin

Oakes, Capaldi, Purse (c), Johnson, McNaughton, McPhail, Rae, Parry, Ledley, Fowler, Hasselbaink
Magennis, Gunter, Thomson, Loovens, Whittingham

Gerrard daje zwycięstwo!Fantastyczna bramka El Zhara!

Steven Gerrard poprowadził Liverpool do zwycięstwa w dramatycznej drugiej połowie spotkania przeciwko Cardiff City Robbiego Fowlera i drużyna The Reds zapewniła sobie udział w 1/4 Carling Cup. Kapitan dość późno, bo w 66 minucie, zapewnił zwycięstwo 2-1 chłopcom Beniteza po tym, jak bramka Nabil El Zhara została anulowana po strzale głową Darrena Purse’a.

Był to najmniejszy rezultat, na jaki zasłużyli gospodarze, po całej serii niewykorzystanych sytuacji, mogących szybko rozstrzygnąć wynik meczu.

To była noc, w której Robbie Fowler powracał na Anfield jako napastnik drużyny przeciwnej i to on był bohaterem pierwszej sytuacji w tym spotkaniu. Po czterech minutach gry jego rzut wolny z 20 metrów sprytnie obronił Charles Itandje.

Liverpool odpowiedział trzy minuty później. Ryan Babel uderzył tuż nad poprzeczką, po dobrym podaniu Petera Croucha.

The Reds powoli zyskiwali przewagę i Crouch trafił tuż koło słupka po tym, jak jednym piruetem przeszedł trzech obrońców. Chwilę później futbolówka po strzale Fabio Aurelio natrafiła na końce palców Michaela Oakesa i wyleciała poza boisko.

W 20. minucie zawodnicy Rafy Beniteza stworzyli najlepszą sytuację w pierwszej połowie na zdobycie bramki, kiedy Alvaro Arbeloa fantastycznym podaniem obsłużył Leive, jednak Brazylijczyk jakimś cudem przeniósł piłkę po strzale głową nad poprzeczką.

Później swoje okazje na zdobycie prowadzenia zmarnowały obydwie ekipy. Charles Itandje zareagował bardzo przytomnie po główce Paula Parry’ego w 37. minucie, a chwilę potem Leto strzelił z 10. metrów w kibiców Cardiff.

Dla Czerwonych pierwsza połowa była z pewnością frustrująca, lecz zaledwie trzy minuty po wznowieniu obieli prowadzenie, po bramce Nabilego El Zhara, która była jednocześnie jego pierwszą w barwach The Reds.

Marokańczyk otrzymała piłkę od Gerrarda na 25. metrze od bramki i posłał ją strzałem nie do obrony obok rozpaczliwie interweniującego Oakesa. Wystarczyło, by większość fanów na Anfield poczuła ulgę.

Cztery minuty później prowadzenie powinno być już dwubramkowe, lecz doskonałą sytuację zmarnował Gerrard.

Cardiff prowadziło zażartą walkę w tyłach, jednak kiedy stracili bramkę, zaczęli iść do przodu szukając wyrównania. Joe Ledley i Jimmy Floyd Hasselbaink byli blisko, a 1-1 zrobiło się w 65. minucie, kiedy Purse wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Goście nie cieszyli się tym remisem długo. Dosłownie kilka sekund po wznowieniu, Steven Gerrard strzelił swoją czwartą bramkę w tym sezonie.

Yossi Benayoun przedarł się lewą stroną i wycofał piłkę prosto do nadbiegającego Gerrarda, który posłał futbolówkę do bramki pomiędzy nogami Oakesa.

Crouch i Benayoun mogli powiększyć prowadzenie i pomimo późniejszego naporu gości, obrona The Reds, z debiutującym młodym Jackiem Hobbesem, nie dała sobie wsadzić bramki.

Sędzia: Peter Walton
Frekwencja: 41 789