13.11.2004 16:00
3:2
Crystal Palace
CRY

Milan Baros powrócił po kontuzji w wielkim stylu i ustrzelił hat-tricka dającego Liverpoolowi zwycięstwo 3-2 nad Crystal Palace na Anfield.

Mecz zaiskrzył życiem dopiero w 23 minucie, kiedy w polu karnym Palace został sfaulowany Baros. I sam poszkodowany pewnie wykorzystał rzut karny, nie dając szans dla Kiraly’a.

Wyglądało na to, że chłopcy Rafy chcieli utrzymać to prowadzenie aż do przerwy, ale Joonas Kolkka uciszył The Kop w samej końcówce, pięknym półwolejem, nie dając Kirklandowi żadnych szans.

The Reds powrócili na prowadzenie zaledwie minutę później, a Baros po raz kolejny znalazł się we właściwym miejscu i we właściwym czasie, by z bliskiej odległości wykorzystać podanie Alonso.

Baros prawie podwyższył wynik na 3-1, ale jego strzał na krótki słupek sprytnie zastopował bramkarz gości. W 53 min wynik spotkania wyrównał jednak Michael Hughes, który wykorzystał doskonałe dośrodkowanie strzelca pierwszej bramki - Joonasa Kolkka.

Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem. Jednak póki grał Baros, Czerwoni zawsze mieli szansę i tak też się stało. Czech wyrwał zwycięstwo w ostatniej minucie, kiedy udało mu się znaleźć drogę do siatki, mimo że był przewracany przez Granville’a.

Liverpool: Kirkland, Traore, Carragher, Hyypia, Josemi, Riise, Alonso, Hamann, Garcia, Baros, Kewell.

Weszli z rezerwy: Finnan, Mellor, Pongolle.