30.10.2002 20:45
0:1
Valencia
VAL

Plan był prosty: Liverpool nie mógł przegrać z FC Basel w Szwajcarii za dwa tygodnie, jeśli ich celem jest pozostanie w Lidzę Mistrzów.

The Reds zostali pokonani u siebie na boisku 1-0 z Valencią i oznaczało to, że mistrz Hiszpanii wygrywa grupę B i Liverpool musi walczyć z Basel o miejsce w drugiej rundzie turnieju.

Jeśli Basel pokona Moskwę w następnym tygodniu, wtedy remis z Liverpoolem wystarczy Christanowi Grossowi, by pozostać w grze, ale jeśli Spartak zremisuje albo wygra ze Szwajcarami, wtedy Gerardowi Houllierowi wystarczy jeden punkt, by zakwalifikować się do kolejnej fazy.

Pressing Valencii przyniósł efekty w 33 minucie i Liverpool stracił bramkę. Jeden z ich wielu ataków zakończył się skucesem, kiedy piłka poleciała do Rufete, a ten potężnym strzałem po ziemii zmylił Jerzego Dudka, którego zasłonił kapitan Sami Hyypia.

The Reds mieli doskonałą okazję do wyrównania podczas ich pierwszego ataku w pierwszej połowie, ale Steven Gerrard nie umiał pokonać bramkarza Valencii z bliskiej odległości.

Michael Owen również miał świetną okazję na zdobycie cennego gola na początku drugiej połowy po tym, jak dostał piłkę od Heskeya, ale Canizares popisał się paradą klasy światowej.

Gerard Houllier dokonał zaledwie jednej zmiany po wygranym meczu z Tottenhamem na Anfield w sobotę, zastępując El Hadjiego Dioufa wracającym do zdrowia Emilem Heskeyem.

Liverpool: Dudek; Riise, Hyypia, Traore, Carragher (Cheyrou 80); Murphy (Smicer 60), Diao, Hamann, Gerrard; Heskey (Baros 60), Owen

Valencia: Canizares; Carboni, Marchena, Pellegrino, Torres; Gonzalez (Vicente 87), Albelda, Baraja, Rufete, Aimar (Angulo 67); Carew (Mista 77)