20.03.2005 17:00
2:1
Everton
EVE

Liverpool wciąż walczy o 4 miejsce w lidze po bezpośrednim derbowym zwycięstwie z Evertonem.

Bramki Gerrarda i Garcii wystarczyły do pokonania Toffików na Anfield Road.

The Reds byli zmuszeni grać przez ostatnie 12 minut w osłabieniu po głupiej czerwonej kartce Barosa. Bramka Cahilla w 81 minucie była wszystkim na co było stać gości.

W 27 minucie na prowadzenie Czerwonych wyprowadził Gerrard sprytnym płaskim strzałem z rzutu wolnego. Wkrótce zrobiło się 2:0. Po strzale z dystansu Morientesa, Martin wypiąstkował piłkę przed siebie, dopadł do niej Garcia i zrobiło się 2-0 ku radości The Kop.

W 77 minucie Baros ostro skosił Stubbsa przy linii bocznej i arbiter był zmuszony wyrzucić Czecha z boiska.

Skład Liverpoolu: Dudek, Warnock, Carragher, Pellegrino, Finnan, Riise, Gerrard, Hamann, Garcia, Baros, Morientes

Rezerwowi: Biscan, Carson, Hyypia, Nunez, Smicer