EVE
Premiership
11.12.2004 13:45
1:0

Gol w drugiej połowie autorstwa Lee Carsley’a doprowadził do przegranej Liverpoolu w derbach Merseyside na Goodison Park 1-0.

Tim Cahill zmarnował najlepszą okazję swojej drużyny w 22 minucie pierwszej połowy. Bent znalazł się nie pilnowany na prawej stronie, a jego doskonałego podania nie wykorzystał Tim, który główkował, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

W 32 min Mellor mógł się tylko zastanawiać, jak jego strzał głową mógł natrafić na Martyna po tym, jak wykonujący rzut wolny Gerrard znalazł go nie pilnowanego.

Liverpool rozpoczął dobrze drugą połowę, a Salif Diao o mało nie zdobył bramki pięknym półwolejem z 18 metrów.

Jednak w 68 min Lee Carsley znalazł drogę do bramki The Reds strzałem z linii pola karnego. Pojawiło się pytanie, co robił Chris Kirkland w tym momencie, ale wyglądał na zasłonietego przy tym strzale.

Tylko Chelsea miała więcej zachowanych czystych kąt od Evertonu i Liverpool boleśnie się o tym przekonał.

Liverpool: Kirkland, Riise, Carragher, Hyypia, Josemi, Kewell, Diao, Hamann, Gerrard MBE, Mellor, Sinama Pongolle.