05.02.2003 21:00
0:2
Crystal Palace
CRY

Liverpool znowu został wyeliminowany z FA Cup i jeśli mielibyśmy wskazać palcem przyczynę, byłby to Francuz Cedric Berthelin. Żaden bramkarz nie zagrał w tym sezonie przeciwko Liverpoolowi lepiej niż Berthelin. Był po prostu fantastyczny.

Niestety wielu ludzi będzie na pewno wytykało palcami kilka graczy the Reds. Michael Owen i Emile Heskey, którzy tak często dawali Liverpoolowi zwycięstwa, oboje nie wykorzystali swoich wspaniałych okazji, by wyprowadzić the Reds na prowadzenie, a później by wyrównać wynik meczu, kiedy Palace znalazło drogę do bramki.

Szczerze mówiąc, Liverpool miał ogromną przewagę w pierwszej połowie i spokojnie mogli powtórzyć swój wyczyn z 1989 roku, kiedy wygrali 9:0. Tak było po 45 minutach.

Liverpool był w gazie. Diouf, Riise i Heskey posyłali długie piłki w pole karne Palace i tylko wspaniałość Berthelina i brak celności Owena nie pozwoliły na obrócenie wyniku meczu.

Owen był wściekły nie wykorzystując najlepszej okazji w pierwszej połowie, kiedy trafił w poprzeczkę z 5 metrów, a Heskey był wściekły tuż po przerwie. Kiedy numer 8 dostał piłkę na własnej połowie, pobiegł z nią w pole karne Palace i mając Owena do pomocy i do pokonania tylko bramkarza, uderzył prosto w bramkarza. The Kop nie mogło uwierzyć w to, co widzieli, ale Liverpool wciąż atakował rywala pressingiem.

Trochę zrzucili z tempa i po 55 minutach gry, Palace zadało im cios. Zła obrona pozwoliła Palace na przejęcie piłki w polu karny i kiedy poleciała ona do czystego Juliana Graya, ten uderzył obok Dudka. 1:0 dla skazanych na pożarcie.

Podczas gdy Liverpool był zdesperowany i szukał wyrównującej bramki, Palace strzeliło po raz kolejny. Po okiwaniu Hyypi, Gray uderzał na bramkę po raz drugi i piłka odbiła się jeszcze od Stephane Henchoza. Fani Liverpoolu byli zrozpaczeni po bramce Henchoza i musieli pogodzić się z odpadnięciem z FA Cup.

Liverpool: Dudek, Riise, Henchoz, Hyypia, Carragher, Diouf, Hamann, Murphy (Baros 66), Cheyrou, Heskey, Owen

Crystal Palace: Berthelin, Butterfield, Hall, Popovic, Granville (Freedman 36), Powell, Johnson (Thomson 88), Mullins, Macken, Adebola (Akinbyi 90), Morrison