MUN
League Cup
02.03.2003 15:00
0:2

Liverpool celebrował zdobycie pierwszego trofeum w sezonie po zwycięstwie 2-0 nad Manchesterem United w finale Worthington Cup.

W sezonie, który określa się jako kryzysowy, Gerard Houllier mógł chociaż dziś się uśmiechnąć zdobywając 6 trofeum jako manager Liverpoolu w przeciągu zaledwie 3 lat.

Steven Gerrard i Michael Owen byli strzelcami bramek i the Reds zemścili się za porażkę przeciwko United na Anfield w tym sezonie.

Skreśleni przed meczem na Millenium Stadium w Cardiff, Liverpool zagrał bardzo dobry mecz i złamali serce Manchesterowi oraz pozwolili podróżującym Kopites opuścić stadion śpiewając.

Pokonanie Manchesteru United zawsze jest wspaniałym uczuciem, a pokonanie ich w finale pucharu jest czymś wyjątkowym i piłkarze Liverpoolu będą mieli co świętować i z pewnością będą chcieli powrócić na szczyt tabeli.

Gerard Houllier wierzył w swoich zawodników, którzy mieli słabe ostatnie miesiące i mówił im, że są w stanie wygrać ten mecz.

Liverpool strzelił po raz pierwszy w 38 minucie pierwszej połowy, kiedy Steven Gerrard spróbował szczęścia z dużej odległości. Efekt strzału wprawił Kopites w ekstazę, kiedy piłka po odbiciu się od Beckhama poleciała nad Barthezem i poleciała prosto w okienko bramki.

Untied byli blisko wyrównania, ale kombinacja Jerzego Dudka i Stephane’a Henchoza zapewniła Liverpoolowi prowadzenie po pierwszej połowie. Dudek najpierw świetnie obornił podkręcony strzał Verona, a później Henchoz wybił z linii piłkę po strzale Scholesa z woleja.

Pierwsza połowa była głównie walką o piłkę na środku boiska.

United mieli pierwsze szanse, kiedy Dudek obronił strzał Giggsa, a później strzał głową Van Nistelrooya po dośrodkowaniu Giggsa o centymetry minął bramkę.

Po przerwie Liverpool skupił się na utrzymaniu wyniku i niszczeniu akcji United w obronie.

Michael Owen został zablokowany przez Ferdinanda na początku drugiej połowy, a Murphy uderzył z prawej nogi prosto w ręce Bartheza.

Po drugiej stronie boiska United wciąż atakowało i Dudek został zmuszony do wspaniałej obrony strzału van Nistelrooya, kiedy Holender znalazł wolne miejsce w polu karnym.

Emile Heskey został kontuzjowany i zmieniony przez czeskiego młodzika Milana Barosa w ataku Liverpoolu.

Liverpool miał doskonałą okazję by podwoić swoje prowadzenie po 63 minutach gry, kiedy Baros przeprowadził kontratak i podał do gerrarda, którego stzał obronił Barthez.

Kiedy gra stawała się coraz bardziej otwarta, obie drużyny nie wykorzystywały swoich sytuacji z przodu. Kilka sekund po tym jak Owen prawie okiwał Ferdinanda na środku boiska, Scholes znowu zmusił Dudka do obrony strzału po ziemi.

Liverpool ustanowił wynik i zapewnił sobie zwycięstwo w pucharze na 4 minuty przed końcem meczu, kiedy Didi Hamann zatrzymał atak United i posłał piękną piłkę Owenowi. Owen dopadł do piłki i uderzył ją obok Bartheza, wywołując euforię wśród kibiców.

Zaledwie tydzień temu Liverpool chciał zwyciężyć w 2 meczach, które odmieniłyby ich los w tym sezonie.

Oba mecze zostały wygrane i nowe trofeum trafiło do klubu. Teraz wystarczy tylko zakończyć sezon w pierwszej czwórce i wygrać kilka meczy w Europie, a sezon zapisze się jako zwycięski w historii Liverpoolu.

Liverpool: Dudek, Carragher, Hyypia, Henchoz, Riise, Murphy, Gerrard, Hamann, Diouf (Biscan 90), Owen, Heskey (Baros 60 (Smicer 88))

Man Utd: Barthez, Neville, Ferdinand, Brown (Solskjaer 73), Silvestre, Beckham, Keane, Veron, Giggs, Scholes, Van Nistelrooy