Lacey, Simonsen, Gjermundstad, Dahm, Stefanutto, Knudsen, Obiefule, Ihugba (kapitan), Knudtzon, Berget, Angan
Dahm, van den Burgt, Holmen, Tamandi, Nilsson, Webb, Berntsen, Kjeldner, Petursson

Cavalieri, Dossena, San Jose Dominguez, Kelly Johnson, Babel, Spearing, Leiva, Kuyt (kapitan), Woronin, Ngog
Gerrard, Degen, Sanchez Ayala, Riera, Benayoun, Plessis, Insua, Gulacsi, Torres, Mascherano, Carragher

Druga letnia wygrana w przedostatnim sparingu

Liverpool pokonał 2-0 FC Lyn Oslo po golach Woronina oraz Ngoga i zanotował tym samym drugie zwycięstwo podczas okresu przygotowań do nowego sezonu.

Andrij Woronin otworzył wynik spotkania pod koniec pierwszej połowy, a na 2-0 podwyższył po godzinie gry David Ngog.

Pod wieczór na Bislett Stadium mocno świeciło słońce, a Liverpool zaprezentował nowy, europejski komplet strojów.

Początek w wykonaniu The Reds wyglądał dobrze, ale zespół z Oslo nie próżnował, czym dowodem był pierwszy strzał w światło bramki Davy'ego Angana.

Pierwsza okazja dla Liverpoolu przyszła po 16. minutach gry, gdy Jay Spearing uderzył lewą nogą sprzed pola karnego, a piłka minimalnie przeleciała obok bramki.

Lyn grało zdecydowanie i wcale nie było po nich widać, że są na dole tabeli norweskiej Tippeligaen, gdy Endre Knuden strzelał na bramkę Cavalieriego.

Brazylijski bramkarz ponownie interweniował, gdy groźnie uderzał z dystansu Stanley Ihugba.

Andrea Dossena strzelał nad poprzeczką, a uderzenie Lucasa obronił Tyrell Lacey, wybijając piłkę na róg.

Po tym rożnym do piłki dopadł Glen Johnson i świetnie zagrał do Martina Kelly'ego, którego powstrzymał bramkarz Lyn.

Obie drużyny atakowały – Angan uderzył nad bramką po kontrataku Norwegów, natomiast z drugiej strony próbował Woronin.

W 37. minucie Erling Knudtzon zagrał do Jo Berget, a ten uderzył nad Cavalierim i piłka odbiła się od zewnętrznej strony słupka.

Kolejno ponownie próbował Woronin, lecz dobrze spisywał się bramkarz Lyn.

Kuyt w 43. powinien zdobyć pierwszego gola, lecz uderzył obok bramki po świetnym dośrodkowaniu od Babela.

Jednak Liverpool dopadł swego kilka minut później, gdy ponownie świetnie pokazał się Babel i zagrał piłkę do Woronina, a temu nie pozostało nic innego, jak umieścić ją w bramce.

Liverpool dokonał pięciu zmian po przerwie i po 14. minutach zdobył kolejnego gola.

Wprowadzony na boisko Javier Mascherano zagrał długą piłkę do Dosseny, a ten pognał lewą flanką i dograł do Ngoga. Francuz z zimną krwią strzelił obok Laceya.

Zaraz po golu na boisko weszli Steven Gerrard oraz Fernando Torres i w 74. minucie po ich akcji Martin Kelly uderzył minimalnie obok bramki.

Benayoun próbował jeszcze zaskoczyć wprowadzonego na boisko nowego bramkarza Lyn – Arnara Peturssona, lecz islandzki golkiper poradził sobie bez problemów.

Kontuzja Alberta Riery jest z pewnością najgorszą wiadomością tego meczu przed zbliżającym się startem Premier League.