LEV
Champions League
09.03.2005 20:45
1:3

Liverpool łatwo poradził sobie z Leverkusen wygrywając z niemieckim teamem na jego terenie 3-1 awansując jednocześnie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Dwie bramki Luisa Garcii i Milana Barosa w drugiej połowie przypieczętowały zwycięstwo 6-2 w dwumeczu. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył dziś Jacek Krzynówek.

Po zwycięstwie 3-1 w pierwszym meczu Liverpool był już jedną nogą w kolejnej rundzie, jednak The Reds byli świadomi tego, co wydarzyło się tu w kwietniu 2002 roku.

W 26 minucie wynik otworzył Garcia precyzyjnym strzałem głową po dośrodkowaniu Gerrarda.

Przy kolejnej akcji bramkowej nie zabrakło Naszego kapitana, piłkę przegrał jeszcze Biscan i po strzale byłego zawodnika Barcelony zrobiło się 2:0. W tym momencie Leverkusen musiało strzelić aż 5 bramek, by awansować.

W drugiej połowie po dwójkowej akcji Smicera i Riise wynik podwyższył Baros.

Gol Krzynówka był wszystkim na co było stać dziś gospodarzy.

Skład Liverpoolu: Dudek, Warnock, Carragher, Hyypia, Finnan, Riise, Biscan, Hamann, Garcia, Baros, Gerrard

Ławka rezerwowych: Carson, Le Tallec, Nunez, Potter, Raven, Smicer, Welsh