Jones, Wisdom, Skrtel, Agger, Johnson (Sterling 46), Gerrard, Sahin, Shelvey (Allen 80), Downing, Suarez, Assaidi
Gulacsi, Henderson, Carragher, Suso, Yesil

Władimir Gabułow, Agałarow (Łogaszow 61), Samba, Joao Carlos, Żyrkow, Szatow, Georgij Gabułow, Boussoufa (Łachijalow 77), Carcela-Gonzalez, Eto'o, Smołow (Traore 64)
Pomazan, Gadżybiekow, Tagirbekow, Muchammad

Liverpool ograł Anży Mahaczkała 1-0, po pięknej bramce Stewarta Downinga. Zwycięstwo to sprawiło, że the Reds objęli pozycję lidera w swojej grupie.

Czerwoni wystąpili w silnym składzie, biorąc pod uwagę wyjściowe jedenastki z poprzednich spotkań w Europie, oraz zbliżające się Derby Merseyside.

W bramce gospodarzy wystąpił Jones i po raz drugi z rzędu zdołał zachować czyste konto.

Zespół Anży po przylocie do Liverpoolu, udał się z wieńcem pod tablice upamiętniające ofiary tragedii Hillsborough.

Wraz z pierwszym gwizdkiem arbitra, stroną dominującą byli gospodarze. Większość czasu akcje rozgrywane były na połowie Rosjan, również posiadanie piłki świadczy o kontroli wydarzeń boiskowych przez the Reds.

Dobrą robotę na lewym skrzydle wykonywał Assaidi. Kilkukrotnie świetnie zabierał się z piłką, kręcił rywalami po czym podawał do kolegów z zespołu. Po jego akcji i odegraniu w 12. minucie, w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Suarez, ale uderzył w środek bramki.

Pomimo całkowitej kontroli, Liverpool grał statecznie i niedokładnie. Ze strony gości nie dało się wyczuć większego zagrożenia, więc również podopieczni Rodgersa nie marnowali całych sił na pierwszą połowę, tak jak to miało miejsce w starciu z Udinese. Innym czynnikiem tłumaczącym gospodarzy, może być perspektywa niedzielnej potyczki z Evertonem.

W 24. minucie Suarez dobrze uwolnił się obrońcom, odegrał do niekrytego Shelvey’a, a ten z szesnastu metrów, w sytuacji sam na sam uderzył wysoko nad bramką.

Dziesięć minut później Suarez rozegrał dwójkową akcję z Johnsonem zakończoną próbą strzału tego drugiego, lecz Anglik nie trafił czysto w piłkę, po czym próbował wymusić rzut karny.

Przed końcem pierwszej odsłony, szczęścia strzałem z dystansu próbował Agger, ale futbolówka przeleciała minimalnie obok ”okienka”.

W przerwie Brendan Rodgers zdecydował się na zmianę. W miejsce Johnsona wszedł Sterling. Zajął on miejsce Downinga, który został przesunięty na lewą obronę.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę, gospodarze przycisnęli bardziej gości ze wschodu.

W 51. minucie po dobrej kontrze Liverpoolu, bliski trafienia był Gerrard. Kapitan doszedł do dośrodkowania z lewej strony i oddał strzał głową, ale futbolówka minęła słupek.

Chwilę później gospodarze objęli prowadzenie. Downing przeprowadził fantastyczny rajd na lewej stronie, zakończony zejściem do środka i huknął w kierunku długiego słupka.

Suarez wyraźnie pozazdrościł koledze z drużyny trafienia i sam zdecydował się na uderzenie z dystansu, jednak w jego przypadku piłka minęła bramkę.

Podopieczni Hiddinka byli bliscy wyrównania, gdy w 70. minucie Downing podał wzdłuż pola karnego, gdzie znajdowali się dwaj zawodnicy Anży, lecz dobrze zorientowany Skrtel zażegnał niebezpieczeństwo.

Dziesięć minut później Rodgers przeprowadził drugą zmianę. Zszedł Shelvey, a w jego miejsce pojawił się Allen.

Chwilę potem mieliśmy dość kuriozalną sytuację. Bramkarz Anży broni strzał po dośrodkowaniu, po czym czekając, aż partnerzy rozstawią się na boisku, przetrzymuje piłkę w jednej ręce. Dostrzegł to Agger i głową wybija futbolówkę z dłoni Gabulova, kierując piłkę do pustej bramki. Arbiter nie tylko nie zalicza trafienia, ale także karze Duńczyka żółtą kartką.

W doliczonym czasie groźnie uderzał Gonzalez, lecz strzał minął słupek bramki Jonesa.

Sędzia: Bas Nijhuis (Holandia)
Frekwencja: 39,358