05.04.2005 20:45
2:1
Juventus
JUV

Dominacja Liverpoolu na boisku została nagrodzona w pierwszym ćwierćfinale Ligi Mistrzów na Anfield. Czerwoni wygrali 2-1 po bramkach Hyypii i Garcii, ale do awansu potrzebują korzystnego rezultatu w rewanżu w Turynie.

Zespół Beniteza panował na boisku w pierwszej połowie, po której zasłużenie prowadził 2:0. Juventus w drugiej połowie po jednym ze stałych fragmentów gry za sprawę Fabio Cannavaro zdołał uzyskać kontaktowego gola.

The Reds objęli prowadzenie po 10 minutach, kiedy Hyypia świetnie zamknął akcję po rzucie rożnym pakując piłkę obok bezradnego Buffona.

W 25 minucie Luis Garcia po efektownym woleju z 30 metrów doprowadził do euforii całe Anfield podwyższając wynik rywalizacji.

Liverpool mógł w pierwszej połowie dobić Włochów, jednak Baros zmarnował 2 dogodne okazje.

Zespół Capello mógł w pierwszych 45 minutach za sprawą Del Piero i Ibrahimovica pokonać Carsona, ale uczynił to dopiero w 63 minucie.

Cannavaro po główce z bliskiej odległości wypełnił serca włoskich kibiców nadzieją w kontekście rewanżu na Delle Alpi.

Skład Liverpoolu: Carson, Traore, Carragher, Hyypia, Finnan, Riise, Biscan, Gerrard, Garcia, Baros, Le Tallec

Ławka rezerwowych: Alonso, Dudek, Nunez, Potter, Smicer, Warnock, Welsh