Mignolet, Johnson, Flanagan, Škrtel, Agger (63 Touré), Gerrard, Henderson, Sterling (58 Allen), Coutinho, Suárez, Sturridge (79 Moses)
Jones, Teixeira, Aspas, Cissokho.

Vorm, Rangel, Chico, Williams (C), Taylor (79 N'Gog), Britton, de Guzman (73 Hernández), Shelvey (46 Cañas), Dyer, Routledge, Bony
Tremmel, Amat, Tiendalli, Emnes

Liverpool zaliczył 17 zwycięstwo w Barclays Premier League w tym sezonie w dramatycznym stylu. Bramka Jordana Hendersona w drugiej połowie przypieczętowała wynik 4:3 w starciu ze Swansea City na Anfield w niedzielę.

Daniel Sturridge już w trzeciej minucie otworzył wynik, a the Reds prowadzili 2:0 jeszcze w połowie pierwszej odsłony spotkania. Drugie trafienie zaliczył Henderson po asyście angielskiego napastnika.

Jonjo Shelvey po powrocie na Anfield był bliski rozerwania siatki w bramce the Reds niesamowicie silnym uderzeniem. Kilka minut później Wilfried Bony wyrównał wynik, gdy piłka po strzale odbiła się od Martina Skrtela, myląc tym samym bramkarza the Reds.

Sturridge kontynuował fantastyczny występ celnym uderzeniem z główki. Napastnik Liverpoolu wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie tuż przed końcem pierwszej połowy. Jednakże tuż po przerwie Bony wywalczył rzut karny, który zamienił następnie na gola dla Swansea.

W tym dramatycznym spotkaniu raz jeszcze zaświecił Henderson, który drugi raz wpisał się na listę strzelców. Drużyna już dwukrotnie wychodziła na prowadzenie w nadziei na zdobycie ogromnie ważnych 3 punktów dla the Reds.

Brendan Rodgers postanowił dokonać 3 zmian w wyjściowej jedenastce po przegranej z Arsenalem. Henderson z Glenem Johnsonem zastąpili Joe Allena i Alyego Cissokho. Na bramkę zaś powrócił Simon Mignolet.

Coraz częściej Liverpool potrzebuje zaledwie kilku minut by objąć prowadzenie, grając na Anfield. Tym razem pierwszy gol padł już w 3 minucie. Raheem Sterling pokazał raz jeszcze, iż ciężko pracuje nad swoim pressingiem. Jego fantastyczne podanie zewnętrzną częścią stopy uruchomiło Sturridge, który spokojnie pokonał Michela Vorma.

W 5 minucie Sterling uderzał przy bliższym słupku bramki Swansea, jednak Vorm odbił strzał młodego Anglika. Goście wykorzystali tę sytuację do kontrataku. Bony minął się o zaledwie kilka centymetrów ze świetną centrą byłego zawodnika Liverpoolu, Shelveya.

Jonjo jeszcze dwukrotnie próbował zagrozić swojej byłej drużynie, jednak to Liverpoolowi udało się ponownie wyjść na prowadzenie. Sturridge tym razem asystował Hendersonowi, który precyzyjnym strzałem pokonał Vorma w 20 minucie spotkania.

Mimo iż the Reds w tym sezonie dominowali większość przeciwników na Anfield, drużyna Garry’ego Monka nie chciała łatwo oddać punktów gospodarzom. Swansea wyrównało pomimo wczesnych strat.

Najpierw Shelvey piorunującym strzałem pokonał Mignolet, a za powstrzymanie się od celebrowania zdobytej bramki dostał oklaski od the Kop. Następnie, 4 minuty później Bony zamienił rzut wolny po odbiciu od Skrtela na wyrównanie.

Spotkanie to było naprawdę dramatyczne. Liverpool raz jeszcze zdominował rywala 9 minut przed końcem pierwszej połowy. Luis Suarez pięknie asystował przy główce Sturridge’a.

Jeszcze przed końcem pierwszej odsłony Vorm musiał ratować drużynę przed mocnym uderzeniem urugwajskiego napastnika, a Mignolet skutecznie wybił strzał Bony’ego.

Jednakże już 2 minuty po przerwie bramkarz Liverpoolu musiał wyciągać piłkę z siatki. Sędzia ukarał Skrtela za faul na Bonym w polu karnym, a napastnik Swansea skutecznie wykorzystał tę okazję. Był to już 6 gol w tym meczu.

Sturridge i Suarez próbowali szybko odrobić stratę, ale strzał Luisa został powstrzymany przez Vorma. Swansea też nie było bezradne. Jonathan de Guzman próbował swego szczęścia wykonując rzut wolny z okolicy 20 metrów. Na szczęście, strzał ten był mało precyzyjny.

De Guzman próbował następnie wspomóc Bony’ego, dostarczając mu piłkę z prawego sektora boiska, którą zatrzymał Mignolet. Sturridge zaś został powstrzymany przez wślizg Ashleya Williamsa, gdy próbował wykorzystać wspaniałe prostopadłe podanie od Allena.

Suarez uderzał niecelnie na 20 minut przed końcem spotkania. Luis spróbował swego szczęścia raz jeszcze kilka minut później – tym razem udanie. Urugwajczyk zebrał podanie Gerrarda i uderzył na bramkę Vorma. Jego strzał został zablokowany przez wbiegającego Hendersona, który mocnym uderzeniem zdobył 3 punkty dla the Reds.

Sędzia: Michael Jones
Frekwencja: 44 731